Vuelta (a España) 2014, 19. etap

Vuelta (a España) 2014, 19. etap

Dün pedallanan 157 km uzunluğunda ve ikili zirve ile biten 18. etap sonrası bugün yine bir tırmanış içeren ve düzlükle biten bir etapla karşı karşıyayız.

Vuelta 19. etap profili

Vuelta 19. etap profili

Salvaterra do Miño – Cangas do Morrazo arasında pedallanacak 180.5 km uzunluğundaki etap çoğunlukla düz ve sadece iki adet 2. kategoriden tırmanış içeriyor, sonrasında bitiş düzlüğü ile sona eriyor.

19. etabın 75. kilometresine dek küçük tırmanışlar ve bol bol düzlükler var ki, peloton buralarda eser geçer. 75. km sonrası günün ilk tırmanışı 2. kategoriden Alto do Monte da Groba (625 mt, 8 km uzunluk) başlıyor. Sprint pedalları bu tırmanış esnasına güçlerini koruyup takımları arasında kendilerini saklarsa bitiş düzlüğünde kendilerine yer bulabilirler. Günün ikinci ve son tırmanışı yine 2. kategoriden Alte Monte Faro (425 mt, 5 km uzunluk). Sonrasında ise saldım çayıra Mevlam kayıra modunda en hızlı olanın kazanacağı bir bitiş izleyeceğiz.

Açıkçası dünkü etap bitişi gibi heyecanlı bir son beklememek gerekiyor, hem kim unutabilir ki önde Froome ve Aru’nun kapışması ile  hemen arkalarından gelen Contador’un Valderde ve Rodriguez’i dizginlemesini? Şaşıracağımız bir etap olacağı kesin ama bir sprint bitişi izleyeceğiz neticede, gücünü koruyan kazanır!  Ryder Hesjedal, Luis León Sanchez, Alessandro De Marchi, Samuel Sanchez, Philippe Gilbert, Alejandro Valverde etabı alabilecek isimler.

Eğlendir bizi Vuelta!

Daha fazlasını okumak için: http://www.c-cycling.com/sites/vuelta14/stage19.html / İngilizce

19. Etap haritası ise burada: map-19

One comment

  • Kurulacak iyi bir kaçış grubuna peleton izin verebilir çünkü daha yarın ki tırmanış etabı ve son günkü zamana karşı var. Genel klasmancıların hepsinde bir kırılganlık var. Bu yüzden bugün güç koruyup yarın ve zamana karşı da farkı indirmek isteyeceklerdir. Bundan da kaçan grup yararlanabilir ama sprint takımları son resitallerini yapmadan turu bitirmek isteyecek.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.