UCI Dünya Erkekler Bisiklet Şampiyonası – Ponferrada 2014 sonucu

uci2

UCI Erkekler (Elite Men) Dünya Bisiklet Şampiyonası Ponferrada 2014, 6 saati aşan sürenin sonunda altın madalyayı ve bir sene boyunca gökkuşağı formayı Polonyalı genç pedal Michał Kwiatkowski (24) kazandı.

Kazanmayı çok isteyen emekliliğinin kıyısındaki Fabian Cancellara ise ne yazık ki seneye kaldı. Gönül isterdi ki emekli olacaklardan biri alsın dünya şampiyonu ünvanını ama olmadı. Her zamanki hata, doğru yerde atak yapmak yerine rakibini kollamak ve sprint bitişine işi bırakmak ne yazık ki burada da yapılınca Vuelta 2014’de Astana takımının yeni yıldız pedalı Fabio Aru‘nun yaptığı gibi doğru yer ve zamanda atak yapanın sözü geçerli oldu! M. Kwiatkowski, yarışın bitmesine son 5 km kala pelotonun kaçanları yakalamasının ardından son tırmanışta lakabı Flower Power hakkını vererek kimselere sezdirmeden inişe geçildiği anda atağını yaptı ve hemen 8 saniye gerisinden gelenlere rağmen yakalanmamayı becererek altın madalyaya pedalladı.

uci

Özellikle de bitiş çizgisine son 100 metre kala pedal kesmesi ve Polonya bayrağını öperek, zafer in gururuyla ellerini havaya kaldırarak yaklaşması, arkadan kendisini yakalamak için pedal çevirenleri de ekleyince güzel bir kare oldu.

Daha fazlasını okumak için: http://www.cyclingnews.com/races/uci-road-world-championships-2014/mens-elite-road-race/results

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.