Olumsuz hava koşulları ve bisikletçi

Tam bir ikilem! Bisikletçi havanın güzel olmasını ister ve yağmurdan nefret eder. ulaşımını bisikletle yaptığı için trafiği azaltır fosil yakıt tüketimini azalttığı için sevinir, başarma, yararlı olma duygusu ve gerçeğiyle yaşar. Ama yağmur, kar, fırtına gibi olumsuz hava koşullarını da sevmez, bir de çok sıcak havayı. Aslında bunlar mevsim normalleridir ki, olmaması olumsuzdur: rüzgarın esmediği bir sonbahar, delice yağmur yağmayan bir Ekim veya Nisan ayı, karların yolları kapatmadığı bir kış ve bunaltıcı sıcakları olmaksızın bir Temmuz…

Sanayi devriminden bugüne doğayı hızla yenilemeden tüketip hırpalayan, bazen de yolundan çıkartan biz, bırakalım da doğa mevsim normallerini yaşasın. Nasıl yazdan çalınmış bir kış gününde güneş altında bisiklet sürüp mutlu oluyorsak, ertesi gün yağan yağmura da üzülmemeliyiz. Tamam yağışlı bir gün, ıslak yollar, ıslanan elbiseler ve popo demek ama her günü kuru ve güneşli olan kış aylarında giyemediğimiz pahalı ve özellikli kışlık giysilerimiz hiç mi kullanılmayacak? Sıcağıyla soğuğuyla kötü hava varsa üstün tekstil mühendisliği var!

Yağmur ya da sıcak güneş altında keyifli pedallar!

2 comments

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.