Etkinlik: 21 Aralık Pazar Göçbeyli – Darlık Turu

Turumuz sağ salim, bol köpek kovalamalı, ilk 80 km’si güzel bir hava altında, geri kalan 65 km’si ise sağanak yağmur altında tamamlandı. Turun detaylarına STRAVA‘dan bakabilirsiniz, ancak özetle 145 km, 2000 metreye yakın tırmanış ve 6 saat 30 dakikalık bir sürede tamamlandı.

 

Bu haftaki rotamız İstanbulun ortalarında, Kocaeli sınırlarında bir yerlerde geçecek: Bıçkıdere – Darlık mevkii. 100 km’yi bir aracın 5 saniyede hızlanması bilenlerin katılmaması tavsiye olunur.

Buluşma günü, saati ve yeri: 21 Aralık Pazar, saat 8:00, Bostancı Adalar İskelesi

IMG_20141109_131432~2

Tur hakkında kısa bilgi:

  • Kesinlikle YOL BİSİKLETİ ile katılın, arazi bisikleti sürüşe uygun değildir
  • Kaskınız mutlaka olsun
  • 135 km
  • 1500 metre tırmanış
  • ortalama 23 km/s hız
  • tahmini tamamlama süresi en geç 8 saat

Bostancı – Kaynarca arası sahil yolundan pedallayıp Sabiha Gökçen Havalimanı yoluna çıkarak sahil şeridini geride bırakacağız. Unutmadan eviniz bu hat üzerindeyse herhangi bir noktadan sürüșe katılabilirsiniz.

F1 yol ayrımından hafif rampa tırmanıp Göçbeyli köyüne gireceğiz, burada kısa bir mola verebiliriz. Sonrasında köy içinden geçip Bıçkıdereye inip Ulupelit – Darlık köylerinden geçip tekrar Göçbeyli köyüne gireceğiz.

Dönüş yolunda F1 pistini geride bıraktıktan sonra iki seçeneğimiz var: ya doğruca Sabiha Gökçen yolundan sahile ya da otobana çıkar çıkmaz Sultanbeyli – Kurtköy mevkiinden Aydos ormanı eteklerine doğru pedallayıp Kartal sahile inmek. Grubun yorgunluğuna göre dönüş yolundaki ufak sapmayı ayarlarız.

Yol üzerinde öyle aman aman tırmanışlar yok, olanlar da kısa mesafeli ve CAT 4 altı seviyede, nerede ne tırmanış var incelemek isterseniz yazının altındaki STRAVA verisine bakmanız yeterli.

Gelmeden önce hava durumuna bakıp tedbirli giyinmenizi öneririz, İstanbulun yanar döner havasına aldanmamak gerek. Pazar günü aralıklı olarak yağmurlu görünüyor, yağmurluklarınız yanınızda olsun, bir çift de fazladan çorap. Bunun dışında bisikletinizin lastik çapına uygun iç lastik, yama takımı ve pompanızın yanınızda olmasına dikkat edin. Son olarak bisikletinizin vites – fren – jant – teker ayarlarının yapılmış olması önemli. Kısacası sele altı çantanız dolu olsun!

Tur detaylarına STRAVA üzerinden bakabilirsiniz. Katılmak istiyorsanız yorum bırakmanız yeter. Keyifli pedallar!

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.