Tour of Qatar 2015, 3. Etap: Lusail Circuit 10.9km (TT)

Niki Tepstra zafere pedallıyor!

Niki Tepstra zafere pedallıyor!

Katar Bisiklet Turunda (Tour of Qatar 2015) bugün pedallanan kısa mesafeli (10 km) zamana karşı etabını Etixx – Quick-Step Cycling Team‘in Hollandalı yıldızı (ve de geçen senenin şampiyonu) Niki Terpstra kazandı.

Hem de iki zamana karşı canavarının; Trek Factory Racing takımının lideri bir klasik ve zamana karşı ustası İsviçreli Spartküs Fabian Cancellara‘ya 8 sn, UCI Dünya Bireysel Zamana Karşı Şampiyonu gökkuşağı formayla yarışan nam-ı diğer Sir Bradley “Wiggo” Wiggins‘e 9 sn fark atarak! Böylelikle Terpstra genel sıralamada 1. sıraya oturdu. Daha turun bitmesine 3 etap daha olduğunu hatırlatalım.

Sir Bradley bu kez üçüncülükle yetindi.

Sir Bradley bu kez üçüncülükle yetindi.

Team Giant-Alpecin’in gücünü saçlarından alan sprinteri Marcel Kittel ve Astana’nın sezon başından beri zafere aç İtalyan pedalı Andrea Guardini’ni zamana karşı mücadelesinde ne yazık ki bekleleneni veremedi.

Katar Bisiklet Turu bu üç yıldız, Terpstra, Cancellara, Wiggins ve ekleyelim Boonen, için sadece bir ısınma. Asıl kozlarını mart ayında başlayacak klasiklerde oynayacaklar. Ama dananın kuyruğu asıl Paris-Roubaix’de kopacak!

Daha fazlasını okumak için:

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.