La Flèche Wallonne 2015 yarış öncesi

Hafta içi yarışlara alışkın mıyız? Büyük Turlar dışında sanmam, hele ki tekg ünlük bir klasiğin hafta içinde pedallanmasına?

Bugün 79. kez pedallanacak La Flèche Wallonne, erkekler edisyonu, Ardennes Klasiklerinin ikincisi. Yeni öğrenenler için anımsatalım, ilk ayak geçtiğimiz pazar pedallanan Amstel Gold Race, sonuncusu ise Liège–Bastogne–Liège olacak.

La Flèche Wallonne önce kadınlar, sonra da erkekler tarafından pedallanacak. Kadınlar edisyonunun geçmişi erkek baskınlığımız batsın 18. kez düzenleniyor. Her ikisinde de tek bir gerçek var: The Wall of Huy olarak isimlendirilen Mur de Huy zirve bitişi!

La_Flèche_Wallonne_2015_finish_line_profile

Takvimler klasiklerin sonunu ve Giro d’Italia’nın başlangıcını gösterirken büyük turların iddialı isimleri için üç defa tırmanılacak Mur de Huy bir idman ve kendini gösterme alanı olacak. Zira zorlu zirve bitişinde zafer pozu vermek sanıldığı gibi kolay değil. Araba odaklı düşünen zihniyet 1200 metre uzunluğundaki tırmanışı takarım 5. vitese çıkarım diyebilir ama bu sanıldığı kadar kolay değil.

La_Flèche_Wallonne_2015_profile

Erkeklerin 205 km, kadınların da 121 km pedallayacağı La Flèche Wallonne’da tırmanışlar bir an olsun sporcuların peşini bırakmayacak.

2014 La Fleche Wallonne

Erkeklerde geçen sene zorlu Mur de Huy tırmanışını rakiplerinin önünde geçen isim Movistar’ın İspanyol pedalı Alejandro Valverde olurken, kadınlarda ise Rabo Liv Women Cycling Team takımının yıldız pedalı ve aynı zamanda gökkuşağı mayonun sahibi Fransız pedal Pauline Ferrand Prevot olmuştu.

Klasiklerin sonuna yaklaşırken birbirinden iddialı pedalların katıldığı ama özünde hepsinin birer kahraman olduğu, hafta içi stresinden sizi uzaklaştıracak bu yarışı kaçırmayın!

Günün favorisi kim mi? Tabii ki Mur de Huy!

Daha fazlası için:

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.