#Giro2015 14. Etap: Treviso → Valdobbiadene, 59.2 km

Zamana karşı etabından önce 13. etabın kısa özeti:

  • dümdüz, nehir boyunca uzanan bir 147 km,
  • yine yağışlı, rüzgarlı ve ıslak, kaygan yollar ve düşenler,
  • etabın bitmesine 3300 metre kala kaza oldu ve öndekiler etabı alırken kazaya karışanlar ve bekleyenler de etaptan oldu,
  • günün şansızı ise kaza yüzünden etabı 40 saniye geriden tamamlayan Alberto Contador idi.
  • Etabı Lampre-Merida takımının İtalyan pedalı Sacha Modolo kazanırken,
  • Maglia Rosa’yı Astana takımının genç İtalyan yıldızı Fabio Aru ele geçirdi.
2015, Giro d'Italia, tappa 13 Montecchio Maggiore - Jesolo, Iam 2015, Androni Giocattoli 2015, Bmc 2015, Pineau Jerome, Frapporti Marco, Zabel Rick

2015, Giro d’Italia, tappa 13 Montecchio Maggiore – Jesolo, Iam 2015, Androni Giocattoli 2015, Bmc 2015, Pineau Jerome, Frapporti Marco, Zabel Rick

Etap hakkında

Treviso → Valdobbiadene arasında pedallanacak 59.2 km uzunluğundaki 14. etap bir bireysel zamana karşı (ITT – Invidual Time Trial) mücadelesi için oldukça uzun. Zamana karşı mücadelesi yeterince iyi olmayan genel klasman favorilerinin zorlanacağı bir etap olacağı kesin, tabii buna tırmanışçıları da dahil etmek gerek.

Giro2015_stage14_profile

Etap profilinde bir adet sınıflandırılmış Cat4 tırmanış bulunuyor. San Pietro Di Feletto tırmanışı yaklaşık 5 km uzunluğunda ve peloton 184 metreye tırmanacak, bir şey değilmiş gibi görünse de zamana karşı bisikletleriyle bunun zor olacağı aşikar.

Son iki etaptır pelotonun peşini bırakmayan yağmur yarın da bizimle birlikte olacak. Treviso’da hava durumu yarın için hafif yağmurlu 15° derece görünüyor. Bu zamana karşı etapları için gerçekten sıkıntı demek.

  • Alberto Contador her şeyden önce pembe mayoyu almak isteyecektir, zira kariyerinde le geçirdiği mayoyu kaybetmişliği yok, geri alırsa da yine kariyerinde ilki gerçekleştirmiş olacak.
  • Fabio Aru’da mayoyu bırakmak istemeyeceğinden farkı daha da açmak için çabalayacaktır. Toyluğu, yağış ve kaygan zemin birleşince hata yapmasa bari diyoruz.
  • Zamana karşı mücadelesi gayet iyi Rigoberto Uran ve Richi Porte ise yarın ayrıca bir asılarak dağlık etaplar öncesi zaman farkını azaltmak için çabalayacaklardır.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.