#LucaPaolini yasaklı madde kullandığı için #TDF2015 dışı kaldı!

2015-tour-de-france-luca-paolini-doping-610x350

Team Katusha takımının İtalyan Pedalı Luca Paolini‘nin Le Tour de France 2015 devam ederken 8. etap bitiminden sonra tur içinde yapılan doping kontrolünde kan – idrar örneğinde yasaklı madde buluntuğu UCİ tarafından açıklandı. Aslında doping değil de kullandığı madde kokain.

Pelotonun kızıl sakallı, sarı ayakkabılı İtalyan pedalı Luca Paolini sevenlerini üzerken Katusha takımının UCI’nin anti-doping anlaşmaları çerçevesinde nasıl hareket edeceğini merak ediyoruz gelecek sezon için, zira doping olayları lisansları da etkiliyor. Astana’nın başının nasıl da ağrıdığını hatırlayın ki, Nibali’nin Tur zaferi olmasa çoktan lisansı düşmüştü.

Kokain ve benzeri uyuşturucular yasaklı bir madde. Ancak yarışlar dışında kullanımına UCI kişinin kendisine vereceği zarardan kendisi sorumludur mantığıyla karışmamasına karşın yarış esnasında alınan kan ve idrar örneklerinde rastlanırsa yasaklı madde kapsamında değerlendirerek sporcuyu tur dışı bırakıyor, ceza veriyor.

Biz kızıl sakal Paolini’nin etap sonlarına doğru yaptığı “kazanamasam da buradayım ben” ataklarını sevdik, peloton içinde naturel zone geçilirken yaptığı muzipliklerini ezberledik… Ama kokain bir zahmet sende kalsın Paolini.

Daha fazlası için:

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.