#TDU2016 Tour Down Under 2. Etap: Unley → Stirling, 132 km

Unley → Stirling arasında pedallanacak 132 km uzunluğundaki 2. etap tek tırmanış ve aynı noktada,  saat yönünün tersi istikamette Stirling, Heathfield, Mylor ve Aldgate arasında 5 tur atılarak Stirling kentinde toplu sprint ile sona erecek.

TDU2016_stage2_profileSporcular etabın 13. km’sinde turun ikinci, etabın da tek tırmanışı, Cat4 sınıfındaki Carey Gully (2.6km uzunluk, %5.9 ortalama eğim) geçip etabın sonuna dek inişli çıkışlı bir rotayı takip ederek toplu sprintte etap zaferi kovalayacaklar.

Etaba Orica-GreenEDGE takımından Caleb Ewan toprak rengi liderlik mayosunu giyerek başlayacak.

 

Etap sonrası

TDU2016_stage2_Diego_ulissi_vs_jay_mccarthy

Tour Down Under 2016, Unley → Stirling arasında pedallanan 132 km uzunluğundaki 2. etabı genç pedal Jay McCarthy (Tinkoff) kazandı. Bu McCarthy’nin ilk WorldTour etap zaferi! Etap sonucuyla birlikte McCarthy genel klasmanda lider!

Oldukça çekişmeli geçen toplu sprint bitişinde etap zaferi için iddialı takımlar pelotonun önüne geçmeye çalışınca daralan yolda kaçınılmaz bir şekilde kaza oldu: Astana sporcusunun yere düşmesiyle birlikte Gerrain Thomas (Team SKY) ve Richie Porte (BMC) kendini yerde buldu.

 

Son düzlükte Tinkoff, BMC, Etixx-QuickStep ve Cannondale takımları pelotonun önünde çok iyi pozisyon alıp son metrelere dek sprint trendlerini bozmayarak sprinterlerini korumayı bildi. Ancak kazanan hafif tırmanışla sona eren etapta teker farkı ile Diego Ulissi (Lampre-Merida) ‘nin önünde Jay McCarthy (Tinkoff) oldu.

TDU2016_stage2_peleton

2. Etap sonuçları
AUS 1 MCCARTHY, Jay (TINKOFF)         3:26:40
ITA 2 ULISSI, Diego (LAMPRE - MERIDA)     
AUS 3 DENNIS, Rohan (BMC RACING)        
SUI 4 WYSS, Danilo (BMC RACING)        
CZE 5 VAKOC, Petr (ETIXX - QUICK STEP)

 

Bu sonuçlar sonrasında Jay McCarthy genel sıralamada liderliğe yükseldi. Yarın pedallanacak 3. etapa McCarthy toprak renkli liderlik mayosu ile başlayacak. Dağların kralı mayosu ise şimdilik Tinkoff takımından Mauelle Boaro’nun sırtında.

 

2. Etap sonrası Genel Klasman Sıralaması
AUS 1 MCCARTHY, Jay (TINKOFF)               6:50:43
ITA 2 ULISSI, Diego (LAMPRE - MERIDA)            + 4
AUS 3 DENNIS, Rohan (BMC RACING)               + 6
NZL 4 BEVIN, Patrick (CANNONDALE)              + 10
ITA 5 BATTAGLIN, Enrico (LOTTO NL - JUMBO)

Daha fazlası için:

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.