Team Giant-Alpecin sporcuları hazırlık kampında kaza geçirdi!

İspanyanın Alicante kentinde hazırlık kampında bulunan Giant-Alpecin takımına idman sürüşü esnasında bir turistin kontrol(süzlüğ)ündeki araba karşı şeritten çarparak sporcuların ciddi şekilde yaralanmalarına neden oldu.

Takımın Twitter hesabından yaptığı açıklamada sporcuların ciddi ölçüde yaralandığı ve süratle hastaneye kaldırılıp müdahale edildiği bilgisi verilirken yaralanan sporcular arasında Warren Barguil, John Degenkolb, Chad Haga, Fredrik Ludvigsson, Ramon Sinkeldam ve Max Walscheid yer aldığı söylendi.

Takım kendi şeridinde kontrollü bir şekilde pedallarken İngiliz kadın sürücünün kontrolündeki araç karşı şeride girip kafadan gruba çarparak sporcuları bisikletleriyle birlikte altına alıp sürüklemiş. Aşağıdaki fotoğraf kaza sonrası hakkında bir şey söylemeyi gereksiz bırakıyor… Kırılmış kadrolar, yamulmuş jantlar, parçalanmış kask ve diğer ekipmanlar…

20160123_Team_Giant_Alpecin_crash

Warren Barguil’in bileğinin kırıldığı, dizinin ve vücudunun çeşitli yerlerinin yüzeysel olarak zedelendiği, John Degenkolb’ün ise resmen doğrulanmasa da işaret parmağının kopma noktasına geldiği ancak dikildiği ve kolunun ön kısmının, kalçasının bayağı zedelendiği ve daha büyük ve donanımlı başka bir hastaneye nakledildiği bilgisi alındı.

Takım doktoru Anko Boelens’in takımın içinde bulunduğu ruh halini ifade etmek için kullandığı tek kemile: “Şok! Şu anda kaza geçiren takım arkadaşlarımızın bilinçleri açık, durumları sakin ve yanlarına yaklaşılabilir, ancak son kararı hastane doktorları verecek ki, bu onların dürümları düzelene dek müşahade altında kalmalarına engel değil. İyi olmalarını istiyoruz.”

20160123_Team_Giant_Alpecin_crash_1

Daha fazlası için:

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.