Torku Şeker Spor Yola “Şimdilik” Devam Ediyor

Konya merkezli Torku Şeker Spor Bisiklet Takımı hem göz önünde hem de perde arkasında yaşanan büyük olaylardan sonra bir bacağı diğerinden daha kısa yeniden yollarda.
 
Bir bacağı daha kısa dedik çünkü sözleşme imzalaması için Konyaya çağrılan 10 sporcu dışında teknik takım ile (Antrenör, teknik ekip, masör vd.) herhangi bir yola devam mesajı verilmedi. Konya Torku Şeker Sporun sportif direktörü Mehmet Şafakçı her fırsatta “Ağlasak da gülsek de beraberiz, çünkü biz bir aileyiz” dese de sporcularla kontratlar yenileniyor ancak teknik kadro kapsam dışı.
Sportif Direktör Mehmet Şafakçı evlatlarım diye hitap ettiği sporcuları ile birlikte.

Sportif Direktör Mehmet Şafakçı evlatlarım diye hitap ettiği sporcuları ile birlikte.

 
MtbTR.com bisiklet haber sitesine göre iyi haber takımın kapanmayıp zaten bedeli ödenmiş Continental Team lisansını yakmamak için sporcularla sözleşme imzalanması:
“Haberin kötü kısmı, kontratların “maaşlarda kesinti” karşılığında uzatılacağı ve takımın teknik kadrosunun bu anlaşmanın dışında kalacağı. Takımı bu sezon kimin çalıştıracağı meçhul, yurtdışından antrenör bulunması, takımdaki tecrübeli sporcuların (Miraç Kal, Nazım Bakırcı) antrenör rolünü üstlenmeleri konuşulan ihtimallerden.”
TUR2015, 4. Etap kaçış grubunun gediklisi Torku Şeker Spor

TUR2015, 4. Etap kaçış grubunun gediklisi Torku Şeker Spor

Yaşanan gelişmeler ve haberler ışığında takımın süreklilik göstereceğini düşünmek saflık olur, zira tüm eylem ve söylemler bütünlüğü günü kurtarmak, oluşan kamuoyu baskısından sıyrılıp Devlet Bize Baksın diyerek Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turunda takımsız kalmamak amacında ki, UCI aslında düzenlelen yarışa Ulusal Takım bazında katılma izni vermekte.
TUR2016 sonrası ise takımın olup olmayacağı ise meçhul, sporcular yine de açıkta kalabilir Dileğimiz tüm yaşananları aksi yönde olması.
Daha fazlası için

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.