Dubai Tour 3. Etap: Dubai Marine Club → Hatta Dam, 172 km

Dubai Marine Club → Hatta Dam arasında pedallanan 172 km uzunluğundaki Hatta Barajı seti üzerinde biten 3. etapta kazanan Movistar takımının İspanyol pedalı Juan Lobato oldu.

 

Hatta Barajına kadar olan 115 km’si düz bir profilde geçilen etapta sınıflandırılmamış tırmanışlar sıcak ve de çöl rüzgarlarıyla birleşince pelotonun canını yaktı diyebiliriz. Etabın son 10 km’sine girildiğinde Astanadan iki isimle birlikte Team Sky’dan Ben Swift’in tempo yapıp kopmaya çalışmasına karşın üçlünün temposu pelotonu yenmeye yetmeyince toplu olarak tırmanış yoluna geçildi.

Dubai_Tour_2016_Stage3_profile

Geçen sene John Degelkolb’ün zafere pedalladığı Hatta Baraj Gölü setinde bugün her ne kadar peloton toplu olarak tırmanışa gelse de tırmanışa gelirken dönülen köşeler etap zaferi için hırlı olan takımların da pozisyonunu bozdu. Samuel Sanchez (BMC)’den tırmanışa ilk başlayan isim olmasına karşın setin giderek artan tırmanışında Fabian Cancellara’nın arkadan gelen temposuna dayanamayıp geriye düştü, etabı kim alacak derken biraz fazla rahat tırmanan Juan Lobato (Movistar) kolayca kazandı etabı.

# Rider Name (Country) Team Result
1 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar 4:13:23
2 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 0:00:02
3 Silvan Dilier (Swi) BMC Racing 0:00:04
4 Fabian Cancellara (Swi) Trek-Segafredo  
5 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing  
6 Marcel Kittel (Ger) Etixx-QuickStep  

 

Elia Vivani’Nin dünkü etap zaferine rağmen genel klasmanda liderliğini koruyan Marcel Kittel bugün etabı beklenemdik bir şekilde 6. sırada bitirmesine karşın genel klasman liderliğini etabı Lobato’nun ardından ikinci sırada bitiren TREK-Segafredo takımından Giacomo Nizzolo’ya bıraktı.

# Rider Name (Country) Team Result
1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 11:56:11
2 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar 0:00:02
3 Marcel Kittel (Ger) Etixx-QuickStep 0:00:06
4 Silvan Dilier (Swi) BMC Racing 0:00:12
5 Gorka Izagirre (Spa) Movistar 0:00:19

Daha fazlası için:

2 comments

  • Dubai Tour iyi hoş bitti de, Tour of Qatar’a Etixx-QuickStep davet edilmemiş, bad mannerdan dolayı 🙂

    • Mahsus Mahal

      Doğru tespit… Her sene katılıp da liderliği almaktan canları sıkılmış da olabilir diyeceğim ama DUbai ile Katar aynı bölgede, kolayca geçebilirlerdi ancak yarış takvimlerini değiştirmişler. Belki Kittel’i fazla yormak istemediler, hem Gaviria da Tour de San Luis de sakatlandığı için takım sprintersiz kaldı. Tony Martin de gözünü Bahar Klasiklerini dikmiş iken risk almak istememiş olabilirler.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.