Evelyn Stevens Kadınlar 1 Saat Rekorunu Kırdı!

Jens Voigt​’in denemesi ve Bradley Wiggins’in zirveye taşımasından beri Hour Record gündemde. Velodromda 1 saatte alınabilecek en fazla mesafe rekorunu bu kez kadınlarda iki kez ABD bireysel zamana karşı şampiyonu olan Evelyn Stevens​ (Boels Dolmans) denedi ve başardı! UCI’nin kurallarını yeniden belirlediği Hour Record’un kadınlar rekoru artık Evelyn Stevens’in!

Yeni rekor sahibesi: Evelyn Stevens!

Yeni rekor sahibesi: Evelyn Stevens!

Colorado Springs Olympic Training Center Velodrome’unda 1 saatte tam 47.980km pedallayan Evelyn Setevens bir önceki rekorun sahibi Bridle O’Donnel’in rekorunu 1 km daha geliştirerek yeni rekora uzandı.

stevens1-660x440

Rekoru kırdıktan sonra Stevens kendisini her zamanki güleçliğiyle şu şekilde ifade etti: 

“İlk 45 dakika boyunca belirlediğim limitler içinde kalmaya çalıştım. Sadece pedal çevir, çevir ve çevir… İnanın başka bir şey düşünmedim,. Ancak son 15 dakikanın planı daha farklıydı: limitimin üstüne çıkmaya çalıştım, en azından birkaç tur kendimi zorladım, ancak  bu şekilde rekoru kırabilirdim. Ve bugün şunu öğrendim: limitlerini zorlamazsan neresi senin için limit bunu bilemezsin.”

 

Evelyn Stevens rekoru Specialized Bicycles​ tarafından üretilen ve UCI’nin kısıtlamalarına uygun hale getirilen Specialized S-Works Shiv TT ile kırdı.

evie01_670

Daha fazlası için

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.