Milano – Sanremo 2016

Yarış sonrası

318-180149_574266072

Heyelan nedeniyle göçük oluşan yollar rotadan çıkartılınca 291 km uzunluğundaki yarış 4 km daha uzayıp, 295 km oldu. Güneş eşliğinde girilen Sanremo kentinde Via Roma’da kazanan, kazandığına dahi inanmayan isim FDJ takımının Fransız pedalı Arnaud Demare oldu.

Etabın son 1 kilometresi

Yağmursuz bir günde başlayan Milano-Sanremo’ya olumsuz hava koşulları değil de yaşanan kazalar yön verdi. Favorilerin kazadan etkilenmediği yarışta peloton yer yer bölünse de Cipressa tırmanışına dek toplu olarak gelmeyi başardı.

Yarışın Cipressa inişinden Poggio tırmanışına dek olan kısmı

Poggio tırmanışında beklenen ataklar uluslarını onurlandırman adına birer ikişer İtalyan pedallardan gelse de uzun soluklu olamadı ve temposu iyice yüksek olan peloton tarafından yutuldular. Poggio geçilir geçilmez Team SKY’ın yeni transferi Michal Kwiatowski atak yapıp yarış liderliğini ele geçirse de iniş sonrası son 3 km düzlüğünde yakalandı ve atak yapma bayrağını Dimension Data’dan Edwald Boasson Hagen’e bıraktı. Hagen’in son 300 metre kala ikincilerin en birincisi Greg van Avermaet ile yaptığı atak düellosundan ikisi de yorgun düşünce iş artık son 50 metreye aklmıştı ki Etixx-QuickStep takımının yeni sprinteri Kolombiyalı Fernando Gaviria’nın arkasını kontrol etmek isterken yaptığı kaza Cancellara, Nibali, Sagan gibi favorilerin önünü kesince hiç hesapta olmayan isimler, ki en güzeli de bu değil mi zaten, sprinte kaldı ve kazanan bire bir mücadelede bir diğer Fransız Nacer Bouhanni’yi geride bırakıp sezona çok formda başlayan Demare oldu. 

2016 Milan San-Remo Sonuçları
FRA 1 DEMARE, Arnaud (FDJ)                 6:54:45
GBR 2 SWIFT, Ben (SKY)                   
BEL 3 ROELANDTS, Jurgen (LOTTO SOUDAL)           
FRA 4 BOUHANNI, Nacer (COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS)     
BEL 5 VAN AVERMAET, Greg (BMC RACING)           
NOR 6 KRISTOFF, Alexander (KATUSHA)            
AUS 7 HAUSSLER, Heinrich (IAM CYCLING)           
ITA 8 POZZATO, Filippo (SOUTHEAST - VENEZUELA)       
ITA 9 COLBRELLI, Sonny (BARDIANI CSF)           
ITA 10 TRENTIN, Matteo (ETIXX - QUICK STEP)

Yarışın son 6 kilometresi

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.