Giro2016 3. Etap: Nijmegen → Arnhem, 190 km

Hollandada son gün! Dün Arnhem →Nijmegen arasında pedallanan etabın bugün tam tersi olmasa da farklı yollardan pedallayarak iade-i ziyaret yapacak peloton. 

T03_Arnhem_plan

Haritanın balığa benzediğini kabul ediyoruz!

Nijmegen → Arnhem kentleri arasında pedallanacak olan Hollanda topraklarındaki üçüncü ve son etap 190 km uzunluğunda.

T13_Jesolo_alt

Giro2016 3. etap profili: düz, dümdüz, çıkıntı bile yok.

 

Etap deniz seviyesinin altındaki bir ülkede gayet normal: düz, dümdüz. Tek çıkıntı 137. km’de yer alan Posbank tırmanışı ki, Cat4 sınıfındaki rampada dağların kralı mayosu için Dimension Data takımından Omar Fraile kaçış grubuna katılıp puan almak isteyecektir.

162. km’de peloton Arnhem kentine girecek ve burada 14 km’den iki tur atarak toplu sprint mücadelesinde trenlerin oluşmasını izleyeceğiz. Etixx-QuickStep pembe mayoyu isteyeceği için son derece saldırgan olacaktır. Zira, Marcel Kittel’in zaferiyle sona eren 2. etap sonrası pembe mayo hâlâ Tom Dumouil’de, ancak mayo bıçak sırtında diyebiliriz. Kittel bu zaferle birlikte pembe mayo ile arasındaki zaman farkını 1 saniyeye indirdi ki, bugünkü etabı değil kazanması ara sprint kapısından zaman çalması bile pembe mayoya uzanması demek. 

Daha fazlası için:

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.