Giro2016 7. Etap: Sulmona → Foligno, 211 km

Dünkü etapta neler olmuştu?

Sınıflandırılmış iki tırmanış ve sonrasında zirve bitişiyle sona eren etapta gülen isim Lotto-Soudal takımının Belçikalı pedalı Tim Wallens olurken genel klasmanın ilk 10 sırası da lider dışında bayağı değişikliğe uğramıştı.

Giro2016_stage6_peloton_0

Pembe mayoyu taşımak o kadar da kolay değil. Pelotonun yazılı olmayan kuralları gereğince pembe mayoyu taşıyan takım mayoyu koruduğu süre boyunca pelotona liderlik etmek zorunda.

Etap incelemesi

T13_Jesolo_plan

Giro2016 7. Etap: Güneyden kuzeye geçerken İtalyanın ortasında durmamak olmaz.

 

Zirvede sona eren dünkü etap sonrası bugün peloton için bacakları dinlendirme günü. L’aquila bölgesini boydan boya geçerek Sulmona → Foligno kentleri arasında pedallanacak 7. etap 211 km uzunluğunda.

 

T15_MadonnaDC_2_alt

Giro2016 7. Etap profili: günün sonunda sprint mücadelesi var!

Etabın başında Cat2 sınıfı bir tırmanışımız bulunuyor. Haliyle kaçış grubuna gün sonunda podyum görmek isteyenler girip dağların kralı mayosu için puanları alacaktır. Sonrasında ise inişli çıkışlı bir profilde Orta İtalyanın şirin kenti Folignoya ulaşıp sprint mücadelesine odaklanacağız. Ama öncesinde zirvesinden 170. km’de geçilecek Valco della Somma tırmanışının aşılması gerekiyor. Sprint mücadelesine katılmak isteyen takımların yokuş görür görmez, değil tırmanmaktan Giro’dan vazgeçen sprinterlerini iyi bir şekilde taşımaları gerekiyor.

 

Giro2016 7. Etabın son kilometreleri

Giro2016 7. Etabın son kilometreleri

Etabın sonu yine kent içinde bitiğinden yollar yine karmakarışık, dahası sprint mücadelesini zorlaştıracak her şey mevcut: daralan yollar, trafik adası, sağa ve sola dönüşler, yetmezmiş gibi son 1 km’de U dönüşü… Beşinci etabın sonunun tıpkı basımı gibi adeta! Özellikle son 1 km’de yer alan U dönüşü yine kazaya gebe, söylemedi demeyin!

Beş ve altıncı etapları kazanan Lotto-Soudal peş peşe üçüncü zaferi için gün boyu çalışabilir, sakın şaşırmayın! 

Daha fazlası için:

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.