TdF2016: Son 4 gün!

Tour de France için son 4 gün!

Fotoğraf her şeyin özeti aslında: Sürekli tekrarlıyoruz kan, ter, acı ve gözyaşı…

Muret → Rodez kentleri arasında inişli çıkışlı bir profilde pedallanan 199 km uzunluğundaki etabın sonu en iyi iki ikincinin mücadelesine sahne olurken TDF2015’in bildik gerçeği gerçekleşiyor ve Peter Sagan yine ikinci oluyordu. Etabı kazanan Greg van Avermeat tebrikleri kabul eder etmez turu bırakıp doğum yapan sevgilisinin yanına Belçikaya uçarken Jean-Christopher Peraud ise etabı paramparça olmuş forması, açık yaralarından hâlâ kan akarak 6 dakika sonra bitiriyordu.

TDF2014 podyumunun ikinci basamağında yer alan Ag2r La Mondiale takımının Fransız lideri Jean-Christopher Peraud tam gaz pedallarken peloton kendini bir anda yerde yuvarlanırken buldu. Neye uğradığını şaşıran Peraud ayağa kalkar kalkmaz asfalt yanıklarıyla birlikte kan revan içinde kalıyordu ve bu haliyle pes etmek yerine yarışa devam etme kararı alıyordu. Etap boyunca doktorların müdahalesiyle adeta bir mumyaya dönen Peraud kutlu bir görevmişçesine yarışı 6 dakikadan az bir sürede tamamlarken sarı mayo ve podyum hayallerine de veda ediyordu.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.