TdF2016: Son 3 gün!

Tour de France 2016 için son 3 gün!

Modane kentinden başlayıp da efsanevi L’Alpe d’Huez, yani 21 firketeli kızın zirvesinde bitecek 111 km uzunluğundaki 20. Etap aynı zamanda turun kraliçe etabıydı. Ne olacaksa bu zirvede olacaktı!

Fotoğraf karesinde görünen isim FDJ takımının genç Fransız lideri Thibaut Pinot ki, kendisi baştan sona saatlerce zirvede Hollandalı seyircilerin hükümdarlığındaki turuncuya boyanmış Dutch Corner’ı geçer geçmez atağını yapıp etabı kazanacak.

Peşinden 18 saniye sonra gelen Nairo Quintana kendisi gibi bir başka Kolombiyalı takım arkadaşı Winner Anacona’ya tutunarak L’Alpe d’Huez’in zorlu firketelerini uçarcasına tırmansa da bu Maillot Jaune için kendisine yeterli olmadı ve bir bakıma Hollanda topraklarında başlayan Le Tour’da 2. Etabın azizliğine uğradı. Zira, Zelande kentinte biten 166 km uzunluğundaki yağmur ve rüzgara karşı pedallanan ikinci etap tur hayallerini baştan sona erdirmişti.

Thibaut Pinot mu? Bernard Hinault sonrası adeta kısır bir döneme giren Fransız bisikleti için bir Romain Bardet ile birlikte bir umut ışığı olan genç Fransız geçen sene Le Tour’u podyumun üçüncü sırasında bitirmiş ancak şans bu sene kendisini Cambrai kentinde biten 5. Etapta terk etmişti… Bu zafer Mandela Gününde, 14. Etapta, Stephen Cummings’in kendisiyle birlikte Romain Bardet’i alt ettiği etabın kefareti gibiydi…

Son 3 gün!

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.