TdF2016: Son 2 gün!

Tour de France 2016 için son 2 gün!

Hollandanın Utrecht kentinden başlayan 102 yıllık macera zorlu 21 etap, 2 dinlenme günü, hırçın dağlar ve tehlikeli inişler, kazalar, acı, kan, ter ve gözyaşıyla dolu bir 2266 km sonrasında yine, yeninden Pariste, Champs-Elysees meydanında sona ererken zafere uzanan isim İngiliz Chris Froome (Team SKY, 2015) oluyordu. Bu zorlu mücadelede kürsünün ikinci basamağında ise aynı takımdan, Movistar, iki isim kendisini takip ediyordu: Gelecek vaadeden Kolombiyalı Nairo Quintana ve İspanyol kurt Alejandro Valverde.

Geçen senenin şampiyonu İtalyan Vincenzo Nibali 19. Etapta, Col du Mollard zirvesinde yaptığı atakla şampiyonlar ölmez diyerek genel klasmanın ancak 4. sırasına uzanıyordu.

Il Pirate Marco Pantani’den sonra Giro-Le Tour dublesini yapan isim olmak için başladığı sezona Giro d’Italia’da tek başına bütün pelotona karşı mücadele edip herkesi dize getiren, üç büyük turu da kazanan tecrübeli İspanyol Alberto Contador ise Giro’daki zorlu zirvelerin; Mortirolo’nun, Madonna di Campiglio’nun, Cervinia ve Sestriere’nin yorgunluğundan olsa gerek Froome’un neredeyse 9 dakika gerisinde büyük hayal kırıklığıyla turu 5. sırada bitiyordu.

Şimdi, yeni hikayeler için son 2 gün!

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.