TdF2016 2. Etap: Saint-Lô → Cherbourg-Octeville, 183 km

Etap öncesi

Mark Cavendish’in çok güçlü kazandığı açılış etabı sonrası bugünkü etaba Maillot Jaune, yani sarı mayoyu giyerek başlayacak. Yeşil Mayo ise yine Cavendish’de ancak iki mayo giyemeyeceği için en yakın takipçisi Kittel’i yeşiller içinde göreceğiz. 

 

Cycling - Tour de France cycling race - The 188-km (117 miles) 1st stage from Mont Saint-Michel to Utah Beach Sainte-Marie-du-Mont, France - 02/07/2016 - The pack of riders cycles during the race. REUTERS/Juan Medina - RTX2JE02

Bir zamanlar savaşın hüküm sürdüğü topraklarda her bir milletten sporcunun birlikte pedalladığı peloton barış içinde geçiyor.

Normandiya bölgesinde, İkinci Dünya Savaşı anıları arasında pedallamaya devam. Saint-Lô → Cherbourg-Octeville kentleri arasında pedallanacak 2. Etap 183 km uzunluğunda ve sonu tam bahar klasikleri tadında!

 

TdF2016 2. Etap profili: Adet yine devam ediyor: Sonu dışında düz sayılacak bir etap var karşımızda.

TdF2016 2. Etap profili: Adet yine devam ediyor: Sonu dışında düz sayılacak bir etap var karşımızda.

Normandiya yarımadası ya da İngiltereye kavuşamayan Fransa çıkıntısının göbeğinden başlayan etap dağların kralı mayosu için küçük puanlar veren sınıflandırılmış üç adet Cat4 tırmanışı geride bırakıp yine Manş Denizi kıyıları boyunca ilerleyecek.Bora-Argon18 takımının Alman pedalı Paul Voss  bu üç tepeciği önde geçip Polka Dot Mayoyu, yani dağların kralı ünvanını bir gün daha taşımak isteyecektir. Ancak yine de kaçış grubuna dikkat, başka hevesli wildcard takımları da olabilir. Kıyı boyunca çapraz rüzgar başa bela ama dünkü etapta yer yer pelotonun ardına geçtiğinde neler yapabildiğini gördük!

TDF2016_stage2_finish

TDF2016 2. Etabın bitiş çizgisi Cat3 sınıfı tepeceğin ardında saklı.

Etabın bitiş çizgisi ise Cat3 sınıfı mini bir tırmanışın sonunda yer alıyor; aslında son 9 km’de ilk tepecik Cote d’Octeville var, sonrasında iniş ve son 3 km kala da Cote de la Glacerie zorlayıcı olacaktır. Kısacası klasik yarış tadında bir bitiş ve puncheur pedalların zafer mücadelesi bizleri bekliyor. Cavendish ve takımı Dimension Data mayoyu bir gün daha taşımak istiyorsa etabın sonunda bayağı mücadele etmesi gerek!

 

Daha fazlası için:

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.