2016 Sezonunun Unutulmazları: Karlar Altındaki Liège–Bastogne–Liège

Baştan söyleyelim: 102. kez pedallanan La Doyenne ya da Arden Klasiklerinin sonuncusu Liège–Bastogne–Liège anıtsal klasiğini kazanan isim Team SKY’ın genç yeteneği Wouter Poels. Ancak bu zaferden çok akıllarda kalan pelotonun gün içinde sürekli yoğun kar yağışıyla saklambaç oynamasıydı ki, arada bir karşımıza çıkan güneş ne yazık ki karla kaplı yolları açmaya yetmedi. Yağmur da cabası!

Liegi Bastogne Liegi 2016 - 102a Edizione - Liegi - Ans 253 km - 24/04/2016 - Veduta - foto Graham Watson/BettiniPhoto©2016

Geçen senenin kazananı Alejandro Valverde olunca pelotonun yazılı olmayan kurallarınca tempoyu belirlemek de Movistar takımına düşüyor. Kar yağışı bir yandan çapraz rüzgar bir yandan… Huzurlarınızda echelon! – Fotoğraf: Graham Watson/BettiniPhoto©2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Henüz adam akıllı bir kaçış grubu dahi oluşmamışken 75. km’de kendini gösteren olumsuz hava koşulları yüzünden rota 5 km kısaltılmış olsa da kar yağışının ki, bu Liège–Bastogne–Liège için son derece normal, ne duracağı ne de güneşe teslim olacağı vardı, arada bir güneş çıksa da yarış, modern zamanlarda bisikletin romantik çağlarını andıran görüntüler eşliğinde bitti. Kazanan mı? Kar kış kıyamet bisiklete binenlerin ülkesi Hollandadan Wouter Poels!

 

2 comments

  • Abi ironi yapmadıysan Poels’in genç yeteneklik dönemleri geçeli epey oldu. 29 yaşında.

    • Kendin cevapladın zaten Recep, şöyle ki Poels, Team SKY yerine başka bir takımda olsaydı genel klasman favorisi olurdu. Tamam bu kadar kuvvetli olmazdı belki ama yine de adını domestik olarak duymadık. Evet, haklısın ironi var orada, biraz da Team SKY’ın başına bela olacak pedalı al ve harca taktiğine veryansın. Çünkü 29 yaş peloton için emeklilikten önceki son çıkış.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.