2016 Sezonunun Unutulmazları: Milano-Sanremo’da Kazalar ve Sürpriz Son

Kapalı bir havada Milano kentinden başlayıp adettendir güneşli bir Sanremo gününe uzanan Milano – Sanremo anıtsal klasiğinde 293 km sonunda kimsenin kazanmasını tahmin etmediği bir isimdi Arnaud Démare. 

Yarışın öne çıkan anları ve bitişte yaşanan kaza:

 

Son sezonunu pedallayan Spartacus Cancellara, gökkuşağı mayosuyla ilk anıtsal klasik zaferini kovalayan Peter Sagan, oldboy Valverde, geçen senenin ikincisi Alexander Kristoff, Nibali, Nacer Bouhanni, emeklilik öncesi zafer kovalayan Tom Boonen ve daha nice iddialı isim… Haliyle zafere aç bunca iddialı isim temponun da yükselmesine neden olunca Milano – Sanremo klasiğine yaşanan kazalar damga vurdu.

crash-e1458416709674

Bir anlık dalgınlıkla bisikletin kontrolünü kaybeden Fernando Gaviria yere düşünce arkasında sprint için pozisyon alan Fabian Cancellara ve Peter Sagan’ın zafer için şansları kalmadı. O hızla bitiş çizgisine gelen saf sprinter pedallardan ibaret gruptan Fernando Gaviria haricinde kimsenin kazaya karışmaması ise büyük şanstı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hepsi iddialıydı; zira Etixx-Quick Step takımının delifişek transferi Fernando Gaviria’nın bir anlık acemiliği ki, kendisinin bu sezon ilk WorldTour yarışı olmasa da bu denli zafere aç rakiplerle mücadele ettiği ilk yarışta, hem de bir anıtsal klasikte, kaza yapıp yere düşmesi saydığımız tüm favorilerin umutlarını da suya düşürünce Arnaud Démare gerçekten sürpriz bir zafere imza attı, ilk ve tek hem anıtsal hem de klasik zaferine uzandı.

Sonrası mı? Sezon sonuna dek Arnaud Démare ismini duymadık bile!

 

Yarışın tamamı:

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.