Tour Down Under 2017 – 2. Etap: Stirling → Paracombe, 149 km

Etap incelemesi

Açılış etabını kazanan Orica-Scott takımının genç yeteneği Caleb Ewan’ın turuncu liderlik forması ile başlayacağı 2. Etap Stirling → Paracombe kentleri arasında pedallanacak.

 

Tour Down Under 2017, 2. Etap: Stirling → Paracombe, 149 km profili: Sen Avustralyasın, büyük düşün! Nedir öyle 20 km içinde beş tur attırmak koca pelotona?

149 km uzunluğundaki etabın ilk 100 km’si Stirling > Bradbruy kentleri arasında dönülecek inişli çıkışlı 5 turdan oluşuyor, geriye kalan 49 km ise asıl yarışın başlayacağı yer diyebiliriz. Zira burada peleton eyaletin dağlık iç bölgelerinden, Norton Summit geride kalır kalmaz, düzlüğe, Kanguru Tepesi Baraj Gölüne, iniş yapacak, ta ki etabın son 3 km’sine dek. Son 3 km ise biraz bahar klasiği tadında bir tırmanış içeriyor: Sınıflandırılmış bir tırmanış olmasa da Torrens Hill Tırmanışı bacakları yakacaktır.  Açılış etabının sonunda aerodinamik pozisyonlar işe yaramış olabilir ama bugün puncheur pedalların günü! 

 

Daha fazlası için: 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.