Tour Down Under 2017 – 1. Etap: Unley → Lyndoch, 145 km

Sezonun ilk WorldTour sınıfı haftalık turu ile baş başayız. Pedallar son 18 yıl olduğu gibi bu sene de güney yarım kürede dönmeye başlayacak!

Kıtanın Güney Avustralya eyaletinin başkenti Adelaide’de başlayan tur altı etap sonra yeniden Adelaide kentinde sona erecek.

 

Etap incelemesi

Unley → Lyndoch kentleri arasında pedallanacak olan 145 km uzunluğundaki açılış etabı için sallan yuvarlan gel bana yorumunu yapabiliriz; zira etabın tek bir tırmanışı var, düz olmamakla birlikte pek zor da değil.

Tour Down Under 2017 – 1. Etap: Unley → Lyndoch profili: Hafta sonu uzun turları gibi profil mi olur arkadaş?

 

Natural başlangıç sonrası ilk 20 km’si düzlükten ibaret olan etabın dağların kralı mayosu için puan verecek tek tırmanışı Kersbrook Road, Humbug Scrub ise pelotonu 38.6 km’de karşılayacak.

 

Etap Lyndoch kentinden atılacak 4 tur sonrasında sona erecek; bitiş çizgisi ise son sürat geçilecek gibi, zira son 3 km yokuş aşağı! Sezona etap zaferiyle başlamak isteyen birçok yürek yemiş sprinter pedal öne çıkmaya çalışacaktır, gözler tabii ki geçen sene kıtalarının biricik turunda kimselere göz açtırmayan Avustralyalılarda olacak!

 

Daha fazlası için: 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.