Strade Bianche 2017

 

Bu sene bileğinin hakkıyla WorldTour seviyesine yükselen Strade Bianche Bahar Klasiklerinin en genci! İsminin anıldığı Bahar Klasiklerinin en genci bile en az elli yıldır pedallanıyorken kendisinin 12 yılda bu seviyeye ulaşması büyük başarı!

 

Tabii ki bu başarıda ne pavé, ne gent, ne de hellingen… Bir benzeri olmayan Toscana bölgesinin kalbinden geçen üzüm bağlarıyla kardeş köy yollarının payı büyük: Bu yüzden Strade Bianche!

 

Bu sene 12. kez pedallanacak Strade Bianche klasik yarışı Sienna kentinden başlayıp yine burada, meşhur Piazza del Campo meydanında sona erecek. 175 km uzunluğundaki yarışın 62 kilometresi toprak yollardan ibaret ki, dağınık zeminden ihtiva tırmanışlar pelotonun bayağı bir canını yakacak!

Strade Bianche 2017 Elit Erkekler yarış profili

Yarış aynı gün içinde elit seviyesinde hem erkekler hem de kadınlar olarak pedallanacak. 127 km uzunluğundaki elit kadınlar yarışında tabii ki toprak yol sektörleri daha az. 

 

Geçen sene ne olmuştu? Fabian Cancellara, Piazza del Campo meydanına uzanan  yüzde 16 eğime sahip son 400 metrede adeta kanatlanıp emekliliği öncesi üçüncü Strade Bianche zaferine uzanmıştı.

Yarışı canlı olarak EuroSport2 ekranlarından izleyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.