#Giro2017 2. Etap: Olbia → Tortolì, 208 km

Dün pedallanan açılış etabında sürpriz bir şekilde peloton önünde zafere uzanan Bora-Hansgrohe takımının genç Avusturyalı pedalı Lukas Pöstlberger’in Maglia Rosa ile başlayacağı ikinci etap düne göre biraz zor olacak.

Açılış etabını kazanan Lukas Pöstlberger (Bora-Hansgrohe, 2017?Maglia Rosa sırtında podyumda zafer pozu verirken!

Peloton, Sardinya Adasındaki ikinci gününde dünkü bitiş çizgisinden kaldığı yerden, Olbia kentinden başlayıp kıyıdan içeriye, adanın doğusuna doğru uzanıp 211 km sonunda Tortolì kıyısına dek pedallayacak.

#Giro2017 2. Etap: Olbia → Tortolì arasında pedallanacak etap iki tırmanış içerirken sprint düzlüğüne ev sahipliği yapıyor.

Olbia → Tortolì arasında, adettendir, kıyıdan uzaklaşıp da içeriye doğru uzandıkça karşımıza sınıfı yüksek tırmanışlar çıkıyor; ama öncesinde günün ilk ara sprint kapısı 53,1. km’de Buddusò yer alıyor; bonus saniyeler ve Maglia Ciclamino mayo için mücadele olacaktır.  Zirvesinden 113,8. km’de geçilecek Cat3 sınıfı Nuoro tırmanışı 550 rakımda yer alsa da peloton buraya 100 rakımdan neredeyse 800 rakıma dek inişli çıkışlı bir rotayı takip ederek ulaşacak. 144,5. km’de, Dorgali kentinde geçilecek günün ikinci ve son ara sprint kapısı geride kalırken Giro’nun ilk Cat2 sınıfı zorlayıcı tırmanışı Genna Silana dağ geçidi Etna Yanardağı öncesi genel klasman favorilerinin kendilerini test etmeleri için yeterli olacaktır. Sonrası Tortolì kıyılarına doğru son sürat bir iniş ve trafik düzenlemeleriyle boğuşan sprint trenlerinin mücadelesi!

Eğlendir bizi Giro!

Daha fazlası için

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.