#TdF2017 15. Etap: Laissac-Severac L’Eglise → Le Puy-en-Velay, 189 km

Dinlenme günü öncesinde yine bir geçiş etabı daha var karşımızda. Massif Central sıra dağlarına uzanmadan önce Laissac-Severac L’Eglise → Le Puy-en-Velay arasında pedallanacak 15. etap 189 km uzunluğunda. İki adet Cat1, birer de Cat3 ve son 14 km’de Cat4 sınıfı toplam 4 tırmanış içeren etap senaryolara açık.

15. etap sonu itibariyle kaçışa ya da güçlü kalan sprinter pedallara hitap ediyor; ama daha çok kaçışa.

Kayda değer tırmanış yok dedik ama etapta iki adet Cat1 sınıfı tırmanış var, ancak bu ikili genel klasmana etki eder mi, o da artık 13. etapta Team SKY’ın süper domestik Michal Kwiatkowski ile yaptığını tekrarlamasına bağlı. Bir de Astana’nın takım olarak Maillot Jaune taşıdığının farkına varması ki, sarı mayo bu: Kolay kazanılmıyor ama kaybetmesi an meselesi!

Etabın 148. km’sinde pelotonu selamlayacak olan Col de Peyra Taillade dağ geçidi zirvesi geride kalır kalmaz iniş atakaları gelebilir.

Etabın seyri 148. km’de değişecek gibi, zira Col de Peyra Taillade zirvesi geride kalınca genel klasmanın ilk 10’nundaki isimlerin yanında domestiği olsun olmasın fark yaratacak ataklar yapacaktır; zira bu sene ki Le Tour iniş ataklarıyla fark açmaya müsait!

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.