#TCRno5 2. Gün: Yağmur Yağar Akar Seller

Dostumuz #TCRno5cap171 Berk the Sakallı yarışa bir hayli hızlı başladı demiştik. Netekim bu hızı Lichtenstein Şatosunda sona eren mecburi geçiş ve kontrol noktasına (Checkpoint 1: CP1) varmak üzereyken sağanak yağmur yüzünden engellendi. Dün yazıyı Nazım Usta ile sona erdirmiştik. Bugün de nazlı yarinin ardından dağları aşan Karacaoğlanın türküsüyle devam edelim: 

Yağmur Yağar Akar Seller. 
Dosta Doğru Gider Yollar, 
Bülbülün Konduğu Dallar, 
Sararıp Da Solmazımış 

Berk the Sakallı Lichtenstein Şatosunu geride bırakırken yüzünü İkinci Dünya Savaşının en şiddetli çarpışmalarına sahne olan Monte Grappa dağ geçidine doğru çevirmiş durumda. Kalpten kalbe bir yol vardır görülmez diyerek pedallayan Berk the Sakallı şu anda bir hayli tempolu pedallıyor: 23-30 km/s arası hızı sıkı bir Vegan kahvaltı ve uykuya bağlamak gerek!

 

CP1 almost done. Don’t stop the music #TCRno5cap171 #bemoremike

Berk Okyay (@brkkyy)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Ancak CP2 Monte Grappa dağ geçidine dek 290 km yolu kalan Berk’in önünde aşılması gereken bir Passo dello Stelvio dağ geçidi ve ulusal parkı var ki, her bir noktası ayrı bir zirve! Madonna del Ghisallo seni korusun Sakallı. Amen!

Diğer Türk ve Türkiye adına katılan yarışçıların GPS takiplerini aşağıdaki bağlantılardan yapabilirsiniz: 

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.