#TCRno5 3. Gün: Hesap Dağlarladır Umut Dağlarla

The Transcontinental Race 2013, 2014 ve 2016 yıllarının kazananı Belçikalı lokomotif Kristof Allegaert’in yokluğunda #TCRno5cap26 Björn Lenhard  rüzgarın önünde efil efil uçan karahindiba çiçeği misali pedallarken Polonya ve Slovakya arasındaki doğal sınır High Tatras sıra dağlarına, yani CP3 noktasına doğru ve en yakın rakibi #TCRno5cap75 James Hayden de boş durmaz Karpatları Macaristan üzerinden aşmaya çalışırken gururumuz Berk the Sakallı neler yapıyor? Tabii ki pedallıyor! 

 

Hello mountains #TCRno5cap171

Berk Okyay (@brkkyy)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

Hem de nasıl pedallama ama! Almanya, İsviçre, Liechtenstein, İtalya sınırlarının iç içe geçtiği Avusturya-Macaristan-İtalya arasında doğal sınırı oluşturan Alp sıra dağlarında aşılacak birçok zirve yavaşlatsa da Berk the Sakallıyı, ortalama hızı 25 km/s’den 21 km/s’ye düştü, kolay değil dağları aşmak.

Eat something #TCRno5cap171

Berk Okyay (@brkkyy)’in paylaştığı bir gönderi ()

CP2 kontrol noktası Monte Grappa zirvesine 122 km’si kalan Berk the Sakallı yoluna devame derken Hüseyin Gökdai dizlerinde yaşadığı sorundan dolayı yarışı bıraktı. #TCRno5cap250 İsmail ve Yusuf da ise durumlar hastalık, teknik sorunlar yüzünden sıkıntılı bir süreçte, İsmailin hastane macerası otelde dinlenmeyle sona erince ikili yeniden ağır aksak da olsa yarışa devam etti.

Dün yazıya Karacaoğlan ile başlamıştık, bugün yürek işçisi Ahmed Arif’in Uy Havar şiirinin bir dizesi ile bitirelim: 

Ve sen daha demincek,
Yıllar da geçse demincek,
Bıçkılanmış dal gibi ayrı düştüğüm,
Ömrümün sebebi, ustam, sevgilim,
Yaran derine gitmiş,
Fitil tutmaz, bilirim.
Ama hesap dağlarladır,
Umut, dağlarla.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.