Giro102 6. Etap: Cassino → San Giovanni Rotondo, 238 km

Dünkü etapta neler olmuştu?

 

140km uzunluğu ve düze yakın profiliyle kağıt üzerinde kolay lokma görünen Terracine kentinde sona erecek 5. Etap tanrıları kızdırmış olacak ki pelotonu yağmurla cezalandırdılar. Pelotonun gün görmedik yerlerine bile suyun yürüdüğü, su geçirmez denilen her şeyin Keban Baraj gölüne döndüğü 5. Etabın sonunda atılacak sprint öncesi son tur sağanak yağış yüzünden nötralize edilince zafer için sprinter pedallardan sadece Pascal Ackermann ve Fernando Gaviria mücadele etti; bitiş çizgisinden ikinci zaferine uzanan isim Maglia Ciclamino sırtında Alman Panzeri Ackermann oldu.

Giro102 5. Etabın sonunda zaferin adı Bora-hansgrohe takımının genç Alman pedalı Pascal Ackerman. Bu kendisinin bu sene ki ikinci Giro zaferi.

Karıştığı kaza yüzünden 4. etabı takım arkadaşlarının desteğine rağmen zor tamamlayan 2017 şampiyonu Tom Dumoulin ise 5. Etap başlar başlamaz yarışı bırakarak Maglia Rosa mücadelesinde havlu attı. Genel klasmanda ise herhangi bir zaman değişikliği yok: Team Lotto-Vismanın Sloven pedalı Primož Roglič hâlâ Maglia Rosayı taşıyor.

 

Bugünkü etap hakkında konuşursak:

Giro102 6. Etap profili: 238km uzunluğundaki etabın tüm heyecanı son 5kmde yine, gönül rahatlığıyla ekran başında uyuyabilirsiniz.

Cassino kasabasından Adriyatik Kıyılarına doğru yol alacağımız 6. etap 238km sonunda San Giovanni Rotondo komününde sona eriyor. Bir hayli dalgalı bir profile sahip etap geçiş niyetinde pedallanıp kaçış ustalarına hediye edilecektir pelotonca. Çünkü asıl heyecan etabın sonuna uzanan Cat2 sınıfı Coppa Casarinelle tırmanışın gerisindeki yalancı düzlük bitiş çizgisinde.

Giro102 6. Etabın tek tırmanışı Coppa Casarinelle

 

650mt rakıma çıkan 15km uzunluğundaki tırmanışın ortalama eğimi %5 civarında, peloton su içer gibi tırmanacaktır Coppa Casarinelle tepesini, asıl olay peşinden gelen inişinde, zira zafer için burada kaçışlar görmemiz olası. San Giovanni Rotondo komününün kalbine uzanan son 6km ise bahar klasikleri tadında.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.