Le Tour de France 2021 2. Etap: Perros-Guirec → Mûr-de-Bretagne, 183km

Kazaların damga vurduğu açılış etabı Julian Alaphilippe zaferi ile geride kalırken karşımızda dünkü etabın bir benzeri var: Bu sefer Manş Denizinin öte tarafındayız. Bretonya Topraklarındaki ikinci günümüzde pelotonun önünde uzanan 182km uzunluğundaki etap deniz kıyısındaki seyirlik zamanlarını geride bırakıp patlayıcı kuvvet ve istikrarlı bir hızlanmanın zaferle taçlandırılacağı Mûr-de-Bretagne tepeciğinde sona eriyor.

 

Le Tour 2021 2. Etap Profili: 183km içinde toplam 6 tırmanış var, hepsi de kısa ve sert, patlayıcı. Etap sonuna dikkat!

Dünkü etabı Alaphilippe kazanmış olsa da günün bir erken kazananı onca kazaya karışmasına rağmen Primoz Roglic kalan son bonus saniyeyi alarak adım adım ilerleyeceğinin sinyalini verdi. Bugünkü heyecanı yüksek, inişi çıkışı, kısa ama sert tırmanışları bol olan etap yine bir Fransız, yine bir panache, yine bir güçlü klasikçi pedal için çizilmiş olsa da Primoz Roglicin bu tür bitişlere ev sahipliği yapan etaplarda birçok zaferinin olduğunu biliyoruz.

Roglic, iyi bir fark yaratarak etabı kazanırsa Maillot Jaune sırt değiştirebilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.