Tour de France Femmes 2023 3. Etap: Collonges-la-Rouge > Montignac-Lascaux, 147,2 km

Dünkü Etapta Neler Olmuştu?

Sürek avı misali kaçış grubunun engebeli profilde kovalanıp yakalandığı 151,7 km uzunluğundaki 2. etapta kazanan isim Liane Lippert!

 

Tour de France Femmes 2023, 2. Etabının kazananı Liane Lippert, kariyerinin ilk Büyük Tur zaferi!

 

La Flamme Rouge

 

Movistar takımının 25 yaşındaki Alman pedalı, takım lideri Annemiek van Vleuteni aratmayacak şekilde SD Worx Protime takımının iki güçlü pedalı önünde, Lotte Kopecky ve Demi Vollering önünde sprint mücadelesini kazanmasını bildi.

Tour de France Femmes 2023, 2. Etabın kaçış grubu

Georgia Williams (EF Education – TIBCO – SVB) ve Hannah Ludwing (UNO-X Pro Cycling Team) ikilisi neredeyse etabın yarısı boyunca, 86 km, kaçış grubunu oluştursalar da dalgalı profildeki etapta tempoları zafere yetmedi.

Etabın Öne Çıkan Anları

 

Lotte Kopecky, açılış etabında yarattığı zaman farkıyla Sarı Mayoyu taşımaya devam ederken yeşil mayo dışındaki mayolar da sırt değiştirdi.

Sıralı Tam Liste

 

Bugünkü Etap

Dünün yorgunluğu bugün yerini sele üzeri dinlenmeye bırakacak; tamamı düz bir etap olmasa da Collonges-La-Rouge komününden başlayan 3. Etap 147,2 km sonunda Montignac-Lascaux kentinde sona eriyor.

 

Bir dizi sınıflandırılmamış tırmanışın arasında bir adet Cat 3, dört adet de Cat 4 sınıfır tırmanış sıkış tıkış edilmiş etap profili içinde. Peloton uçsuz bucaksız tarlaları bölen hepi topu 250-400 mt rakım kadar tepecikler arasında pedallayacak.

Tour de France Femmes 2023, 3. Etap Profili: Güneş doğarken ardından tepeciklerin…

Etabın son 25 km’sini düz sayabiliriz; yalancı düzlükleri saymazsak. Erkekler mücadelesinde son 12 km’si düz olan bir etapta kaçan kim varsa yakalanır diyebiliriz ama kadınlar edisyonu çoğunlukla sürprizlere açık.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.