#TUR2015 2. Etap: Alanya – Antalya

 

2. etap: Alanya – Antalya: 182 km (27 Nisan)

Tour_of_Turkey_stage_2_Alanya_Antalya_mostly_flat

Alanya – Antalya arasında pedallanacak 182 km uzunluğundaki 2. etapta tırmanış primi bulunmuyor. Geçen seneki etapla aynı, bildiğimiz sprint etabı, tek fark Kemer yerine Antalyada bitecek olması ve uzunluğu.

TUR2014’de Alanya – Kemer arası pedallanan etapta zafer Omega Pharma – Quick Step takımının İngiliz pedalı Mark Cavendish‘in olmuştu.

TUR2015_stage_2_poster_stage_info

Etap birimleri ise şu şekilde:

  • 54.0 km: Türkiye Güzellikleri Primi: Manavgat Şelalesi
  • 107.2 km: Sprint Primi: Golf Sahaları
  • 149.1 km: Sprint Primi
  • 182.3 km: Türkiye Güzellikleri Primi: Antalya Yivli Minare

 

Yarış sonrası

TUR2015_stage_2_winner_Mark_cavendish

182 km uzunluğundaki Alanya – Antalya etabını yine Mark Cavendish kazanırken kıran kırana geçilen toplu spint bitişinde Torku Şekerspordan Ahmet Örken bende varım diyerek etabı altıncı sırada bitirerek genel klasmanda 5. sıraya yerleşti.

TUR2015 2. etap Alanya - Antalya foto bitişi

TUR2015 2. etap Alanya – Antalya foto bitişi

Yarın pedallanacak 163 km uzunluğundaki Kemer – Elmalı dağlık etabında sprinter pedallar tel tel dökülürken, geçen sene Andre Greipel’in nasıl da domestiklik yaptığını bu gözler unutmadı, Ahmet Örken iyi bir tırmanış başarısı gösterirse neden turkuaz mayoya pedallamasın?

Etabın son 10 kilometresi

2. etap sonuçları

  1. GBR  1  CAVENDISH, Mark (ETIXX – QUICK STEP)                  4:21:32
  2. ITA  2  MODOLO, Sacha (LAMPRE – MERIDA)
  3. ITA  3  RUFFONI, Nicola (BARDIANI CSF)
  4. COL  4  MOLANO, Sebastián (COLOMBIA)
  5. ITA  5  COLLI, Daniele (NIPPO – VINI FANTINI)
  6. TUR  6  ORKEN, Ahmet (TORKU SEKERSPOR)
  7. SVK  7  KOLÁR, Michal (TINKOFF – SAXO)
  8. ITA  8  BELLETTI, Manuel (SOUTHEAST)
  9. ROU  9  GROSU, Eduard Michael (NIPPO – VINI FANTINI)
  10. ITA  10 SIMION, Paolo (BARDIANI CSF)

#TUR2015 2. etap mayo sıralaması ise şu şekilde:

TUR2015_after_stage_2_jersel_classification

2. etap sonrası genel klasman sıralaması

  1. GBR  1  CAVENDISH, Mark (ETIXX – QUICK STEP)   7:39:30
  2. ITA  2  MODOLO, Sacha (LAMPRE – MERIDA)
  3. ITA  3  RUFFONI, Nicola (BARDIANI CSF)
  4. SVK  4  KOLÁR, Michal (TINKOFF – SAXO)
  5. TUR  5  ORKEN, Ahmet (TORKU SEKERSPOR)
  6. ITA  6  BELLETTI, Manuel (SOUTHEAST)
  7. COL  7  MOLANO, Sebastián (COLOMBIA)
  8. ITA  8  BENFATTO, Marco (ANDRONI GIOCATTOLI)
  9. AUS  9  JONES, Brenton (DRAPAC)
  10. GER  10 GREIPEL, André (LOTTO SOUDAL)

Daha fazlası için:

Bir Cevap Yazın