UCI, Astana’nın 2015 lisansını onayladı

Biz henüz bunu yazacakken: “Astana takımı her geçen gün yeni bir manşete konu oluyor. Bu sefer La Gazetta De La Sport’un haberine göre ünlü doping uzmanı ve bisikletin üstündeki karanlık olarak tanımlanan Dr. Michelle Ferrari, 2014 başında Astana takımını ziyaret etmiş. Dr. Ferrari bunu reddederkeen, Astana takımından hala bir cevap gelmedi. Son doping olayları ve bu söylentinin sonucunun ne olacağı UCI açısından önemli olacaktır. Bisiklet dopingsiz bir spor olmalı. Kimse sporcularun süper kahraman olmasını beklemiyor ama takım patronlarının da doğru kararlar vermesi şart.”

UCI, şüphe altındaki Astana takımının 2015 yılında yarışlara katılabilmesi için gerekli lisansı verirken mali sıkıntılarını aşamayan ve UCI’nin şartlarını yerine getiremeyen Europcar takımının da 2015 World Tour lisansını yenilemeyi tercih etmedi. Bu demek oluyor ki pelotonda artık daha az siyahi pedal göreceğiz.

Not: Pelotonda diğer takımlardan daha fazla siyahi pedal barındıran tek takım Güney Afrikalı MTN Qhubeka

Daha fazlasını okumak için:

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.