Milan – Sanremo 2015

 

Milano-Sanremo 2014

Bugüne dek 105 kez pedallanan Milan-Sanremo bugün yine, yeniden huzurlarınızda!

Milan_Sanremo_profile

Ortadaki iniş çıkışları çıkart ne kaldı geriye? Düz deyip geçme yazıyla iki yüz doksan üç kilometre!

 

Kıta Avrupasında klasiklere merhaba diyeli çok olmasına karşın bugün pedallanacak 293 km uzunluğundaki Milan-Sanremo ile anıtsal klasikler de başlamış oluyor. Evet, 293 km! Alışılmadık bir uzunluk değil mi?

Milan_Sanremo_finish_profile

Bitiş öncesi iniş ve düzlük. Kaçan alır demeyelim, toplu bitiş bizi bekler!

 

Milandan başlayıp çoğunlukla düz bir çizgide ilerleyip orta zorlukta üç tırmanışı içerip Sanremoda sona eren anıtsal klasik bu seneki son Poggio tırmanışı ve sonrasındaki iniş ve düzlüğüyle yine sprinter pedalların zaferine sahne olacak gibi. Geçen sene sprint treninden yoksun bir şekilde Katusha takımından Alexander Kristoff’un zafere pedalladığını, 2009 yılında da Mark Cavendish’in kazandığını belirtelim.

Milan_Sanremo_mid-climbs

Tırmanışçısından, genel klasman liderlerine, en hızlısından, yanar söner ateşli pedallara dek herkesin kazanma iddiasında olduğu anıtsal bir yarış Milan-Sanremo. Özellikle bisiklet sporunun ve teknolojisinin bu denli geliştiği, geçmişi kat be kat geride bıraktığı günümüzde son yılların kazananlarına baktığımızda hep sprinter pedalları görüyoruz klasikçilerin arasından sıyrılarak. Sprinter pedallar da kendilerince haklı, zira sürekli düz etap kazanmakla anılmak istemiyorlar, bir klasik kazanmak payesi daha yüksek bir gurur çünkü.

Yarış TSİ 14:30 itibariyle EuroSport üzerinden izlenebilir. Keyifli izlenceler!

Daha fazlası için:

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.