#TSL2016 Tour de San Luis 2. Etap: San Luis → Villa Mercedes, 182 km

San Luis → Villa Mercedes arasında pedallanacak 182 km uzunluğundaki 2. etap daha başlar başlamaz pelotona tırmanışla merhaba diyor.

 

TDS2016_stage2_profile

2. Etap profili: tek tırmanış, sürekli iniş ve peşinden sprint bitişi

Etabın başlangıcından 18. km’sine dek tırmanacak olan peloton Cat3 sınıfında yer alan La Cumbre tırmanışını geride bıraktıktan sonra sürekli bir iniş halinde olacak ve etap da bu şekilde, toplu sprint bitişi ile sona erecek.

28 takımın katıldığı turda 286 sporcu pedal çevirecek; bu sezonun en kalabalık pelotonu olacak gibi.

Elia Viviani, Peter Sagan ve Pro Pelotona bu sezon adam akıllı merhaba diyen yeni transfer Fernando Gaviria etabın favorileri.

 

Etap sonrası

TSL2016_stage2_winner_Fernando_Gaviria_2

2. etapta kazanan Etixx-QuickStep takımının yeni sprinteri Kolombiyalı Fernando Gaviria oldu. Bu zaferle birlikte Gaviria genel klasman liderliğini de ele geçirdi. Genç sprinterin peşinden ikinci sırayı dünya şampiyonu Peter Sagan (Tinkoff) alırken, bir diğer favori Elia Viviani (İtalya Ulusal takımı) ise üçüncülükle yetindi.

 

Gaviria geçen sene de Tour de San Luis’de Mark Cavendish’in önünde iki etap kazanmış ve takımın patronu Patrick Lefevere tarafından yakın takibe alındıktan sonra takıma transfer edilmişti.

Tek bir tırmanışın geçilip sonrasında iniş ağırlıklı bir profile sahip olan etabın başında oluşan kaçış grubu iyi son 10 km’ye dek iyi bir efor sarf etse de Tinkoff, İtalya ve Etixx-QuickStep takımlarının etap zaferi için yüksek temposuna dayanamadılar. Toplu sprinte oldukça kalabalık bir grup gelince son 1 km’de daralan yola rağmen korkulan olmadı ve kazasız bir şekilde etap bitti.

Tour de San Luis (2016) 2. Etap sonuçları
COL 1. Fernando Gaviria (Etixx-QuickStep)   4:23:54
SVK 2. Peter Sagan (Tinkoff)           "
ITA 3. Elia Viviani (Italy)           "
DOM 4. Eduard Grosu (Nippo-Vini Fantini)     "
ARG 5. Lucas Haedo (Jamis)            "
2. etap sonrası Genel Klasman sıralaması
COL 1. Fernando Gaviria (Etixx-QuickStep)    4:47:37
ARG 2. Maximiliano Richeze (Etixx-QuickStep)   +10 
POL 3. Lukasz Wisniowski (Etixx-QuickStep)    +10 
COL 4. Dayer Quintana (Movistar)          +18
ITA 5. Adriano Malori (Movistar)          +18
TSL2016_stage2_nibali_and_quintana

Daha fazlası için:

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.