Volta Ciclista a Catalunya 2016

Paris-Nice’de Team SKY’ın İngiliz pedalı Geraint Thomas, Tirreno-Adriatico’da BMC’nin Sagan’dan önceki zamanların en ikincisi Greg van Avermaet’in genel klasman liderlikleriyle sona eren UCI Major Tour – haftalık turları sonrası sıcağı sıcağına pedallanan 295 km uzunluğunda bir destan, Milano-Sanremo’da Arnaud Demare’nin zaferiyle kaldığımız yerden, İber Yarımadasından devam ediyoruz.

Kısacası sezon devam ediyor! Peloton bu sefer Katanlonya topraklarında 1219 km uzunluğunda zorlu bir yolculuğa çıkıyor.

Tarih: 21 – 27 Mart 2016
Kategori: Elit Erkekler (2. UWT)
Parkur sınıfı: Dağlık

Geçtiğimiz sene Richie Porte’un zaferiyle sona eren Katalonya Bisiklet Turuna bu sene hedefinde Giro, Le Tour olan birçok iddialı isim katılıyor.

Genel Klasman İddialıları... Sağ baştan:

Genel Klasman İddialıları… Sağ baştan: Porte, Quintana, Rodriguez, Froomey, Dan Martin, Aru, Contador, Chavez, Kalderman, Uran Uran

Katalonya Bisiklet Turunda, kendisinden önce düzenlenen Paris-Nice ve Tirreno-Adriatico gibi ne bireysel ne de takım zamana karşı etabı bulunuyor. Peloton ilk etaptan son etaba dek sürekli bir tırmanış mücadelesi içinde olacak. Dağlarda iddialı isimlerin aralarındaki zaman farklarının son yıllarda çok az olduğu göz önüne alınırsa keyifli bir mücadele, özellikle de yeni takımlarıyla ilk kez bir haftalık turda pelotonda yerini alacak isimlerden (Dan Martin, Rigoberto Uran) beklentiler büyük. Tabii ki Contador ve Froome’u yeniden karşı karşıya izlemek, genç yeteneklerden Fabio Aru ve Esteban Chavez’in sezona nasıl başlayacağını görmek güzel olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.