#Giro2017 1. Etap: Alghero → Olbia, 206 km

11 ayın sultanı Giro bugün Sardinya adasından başlıyor! 

22 takım 197 pedalın acı, ter, kan ve gözyaşı eşliğinde Milanoda mutlu olabilmek için mücadele edeceği 3605 km uzunluğundaki pembe destan bir kişi eksik başlayacak adanın Katalanca konuşulan Alghero kasabasından: Michele Scarponi! Aramızdan ayrılmış olmasaydı 2011 yılı şampiyonu Scarponi, Astana takımının başında genel klasman zaferi için mücadele edecekti.

Lideri Scarponi’yi kaybetmenin acısıyla takım tanıtımı podyumunda yer alan Astana, 9 kişilik kadroda Scarponi’nin yerini boş bıraktı.

Sardinya adasının bir koyundan diğer bir koyuna, Alghero → Olbia arasında pedallanacak açılış etabı 206 km uzunluğunda; adettendir, etap düze yakın ve sprint ile sona eriyor. Yıllar sonra mayolar arasına geri dönen Maglia Ciclamino için başabaş bir mücadele izleyecek gibiyiz. Gerçi Giro sprinter pedallar için hiç cezbedici olmasa da yine de arzu eden bir pedal olacaktır. Tabii ki, Sardinya Adasında pedallanacak ilk üç etabın düz profilde olması pembe mayoyu bir gün dahi olsa giymenin hasretiyle yanıp tutuşan pedallar için de önemli, gayet saldırgan bir üç gün bizi bekliyor olacak.

Bütün mayolar bir arada! Tek fark, bu sene en hızlı pedalın giyinmeye hak kazandığı puan mayosu rengi artık kırmızı değil; üzüm bağlarıyla özdeşleşen toprakların rengi, Maglia Ciclamino geri döndü!

Düz dedik ama tırmanış yok demeyelim: Maglia Azzurra, yani dağların kralı mayosu için Cat4 sınıfı üç tırmanış içeren etapta İtalyan pedallar Giro’yu onurlandırmak isteyecektir.

1. Etap: Alghero → Olbia: Düz sayılabilecek etap üç Cat4 sınıfı tırmanış içermesiyle dağların kralı mayosunu da boş geçmiyor; kaçışa yer yok, gün sprinter pedalların günü!

Eğlendir bizi Giro!

Daha fazlası için

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.