#Giro100 15. Etap: Valdengo → Bergamo, 199 km

Tom Dumoulin’in sırtında Maglia Rosa olmasına karşın atak yapıp rakiplerini silkeleyerek Oropa zirvesinde zafere uzandığı 14. etap sonrası Bergamo kentine doğru geçiyoruz.

Apenin sıra dağları geride kalırken 21 günlük destanın sona ereceği Milanoya, İtalyan bisikletinin kalbine, aslında çok yakınız: Valdengo → Bergamo kentleri arasında pedallanacak 15. etap 199 km uzunluğunda.

 

Giro 2017, 15. etap profili: Düz başlayan etabın sonundaki tanıdık iki tırmanışı aşıp gücünü koruyan kaçış uzmanları zafere uzanmak isteyecektir; aslında etap biraz da Il Lombardia’nın kostümlü erken provası gibi.

 

Etabın ilk 150 km’si dün Oropa zirvesinde yorulan bacakların dinlenmesi için konulmuş gibi: Düz sayılmasa da hafif dalgalı bir profil uzanıyor pelotonun önünde. Sonrasında Dökülen Yaprakların Klasiği, Il Lombardia, yollarının gediklisi iki tırmanış Miragolo San Salvatore ve Selvino, ki takip edenler mutlaka hatırlayacaktır geçen sene Giro’da üzülen ama Il Lombardia’da gülen Esteban Chaves’in bu noktada kendisine zaferi getiren atağı yaptığını, tırmanılacak ve peşinden de Bergamo kentinde etap sona erecek.

Son 5 km’nin başlangıcında gücü yeten etap zaferine pedallar; hazır ortada Gaviria ve Caleb Ewan dışında sprinter kalmamışken bir zafer daha çıkar mı bilinmez ama kaçış kokuyor her yer!

Tabii öncesindeki son 5 km’nin başlangıcındaki %8 eğimli Largo colle Aperto tepeciği bahar klasikleri tadından bizi mahrum etmeyecek!

Eğlendir bizi ya Giro!

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.