#TdF2017 2. Etap: Düsseldorf → Liège, 202 km

Team SKY’ın domine ettiği kötü hava koşullarının egemen olduğu açılış etabı sonrası Düsseldorf kentini geride bırakıp Anıtsal Klasiklerin dördüncüsü Liège-Bastogne-Liège klasiğinin U dönüşüne, Liège kentine uzanıyoruz.

Belçikanın Liège kentinde sona eren 2. etap biraz da bahar klasikleri tadında. Tek farkla mevsim artık yaz!

Düsseldorf → Liège arasında pedallanacak 202 km uzunluğundaki 2. etap sprint bitişine ev sahipliği yapacak bir profile sahip; hoş uzunluğuyla birlikte adeta bir mini bahar klasiği! Bir başında bir de sonunda dağların kralı Polka Dot mayoyu boş geçmemek için konulmuş eh işte sınıfından Cat4 iki tırmanış dışında etabın herhangi bir numarası yok; dün zamana karşıda yorulan bacaklar için erken bir dinlenme günü olacaktır.

Kendileri için tasarlanan açılış etabında istediklerini, bu kesinlikle Tony Martin oluyor, alamayan Alman sprinter pedallar ve takımları sprintte saldırgan olacaktır. Sprinter pedallar mücadele ede dursun asıl önemli konu Team SKY’ın ne yapacağı: Sarı Mayoyu koruyacaklar mı yoksa anakara Fransaya dek bir başkasının taşımasına kibarca izin mi verecekler? En kötüsü çiçeği burnunda sarı mayoyla etaba başlayan sprint yönü de ağır basan Geraint Thomas’ın bitiş çizgisinde başabaş mücadele edip kendisini paralaması olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.