#TdF2017 19. Etap: Embrun → Salon-de-Province, 223 km

Fransız Alplerinde inişiyle zirvesiyle sarı mayo için kıran kırana geçen iki günlük mücadele geride kalırken Marsilyaya doğru, korunan farkların derinleşeceği, zamanın duracağı 20. etaba doğru pedallıyoruz. Ama öncesinde karşımızda uzun, upuzun bir geçiş etabı var! 

19. Etap profili itibariyle sprint bitişine açık bir geçiş etabı.

Marsilyaya doğru uzanacağımız, Embrun → Salon-de-Province arasında pedallanacak 19. etap 223 km uzunluğunda; bacakları yormayacak üç adet Cat3 sınıfı tırmanış içeren etabın sonu buraya dek dayanabilen sprinter pedalların son umudu. Zira geçiş etabının son 45 km’si kims çapraz rüzgara kurban gitmezse iniş ve düzlük, zaten Alpleri geride bırakıp ovaya iniyoruz. Genel klasman favorilerinin, en azından ilk dördünün bu geçiş etabında aktif bir şekilde dinlenerek pedallayacağı kesin.

17. etapta yaşanan kazada Marcel Kittel’in yarışı bırakması bazı şeylerin de nedeni oldu:

  • Quick-Step Floors akıllanıp Dan Martin’in etrafında kümelenir, adam akıllı dinlenmesini sağlar, belki de sprint trenini Martin için oluştururlar,
  • Kittel’in yarışı bırakmasının yaradığı tek insan Michael Matthews’in etap zaferi için takımı Team Sunweb çalışıp tempo yapacaktır,
  • Umduğunu bulamayan Greg van Avermaet, John Degenkolb, Nacer Bouhanni, Alexander Kristoff, Edvald Boason Hagen ve Andre Greipel zafer için daha bir hırslı pedallayacaktır.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.