#TCRno5 4. Gün: Dağlar, Dağlar Yar Yaman Dağlar

Ve huzurlarınızda Monte Grappa!

Monte Grappa… İkinci Dünya Savaşının en şiddetli çarpışmalarına tanık olan bu dağ geçidinin zirvesinde ölenler için yapılan anıt Venediğe doğru bakıyor.

Dün gece sabaha dek pedallayan #TCRno5cap171 Berk the Sakallı şafak sökerken vardığı 2. Kontrol Noktasında biraz dinlenmeye karar verdi. Zira kolay is değil Avusturya, Macaristan ve İtalya arasında doğal sınırı oluşturan Alp Sıra Dağlarını aşıp Venediğe tepeden bakan Monte Grappa dağ geçidine uzanmak!

Karar veremedik gücünü neyden alıyor: Sakallarından mı yoksa domates, biber, patlıcandan mı?

Tan vaktinde Monte Grappa eteklerine varan Berkin durumu gayet iyi, lastik patlağını saymazsak tabii ki; şu ana dek herhangi bir sağlık sorunu yaşamadı da. Yeme-içmeyi asla pas geçmeyen vegan-power Berk the Sakallıya domates, biber, patlıcan güç veriyor.

 

 

Karpatları Batı Avrupa ile ayıran Polonya ve Slovakya arasında sınır çizgisi konumundaki High Tatras sıra dağları Berk the Sakallı ve #TCRno5cap250 İsmail ve Yusuf’un bir sonraki durakları: CP3 olarak belirlenen High Tatras sıra dağlarına uzanan yol Slovenya ve Macaristan üzerinden mümkün olduğunda az irtifa içerecek şekilde pedallanacak. Slovakyayı bırakıp Kerküğün zindanlarına uzanıyoruz: 

Dağlar başı olaydım, çağıraydım çalaydım
O yar bize gelende, kol boynuna saraydım

Dağlar dağlar yar yaman dağlar
Eşinden ayrılan ağlar

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.