#TCRno5 5. Gün: Çok Pedalladım Popom Ağrıyor

Beşinci gün başlarken #TCRno5cap171 Berk the Sakallı 1300 km içinde iki kontrol noktası ve 7 ülke sınırını geride bıraktı; şimdi usul usul Slovenya içinden Macaristana doğru pedallıyor. Poposunun acısını hallettiği, ancak sağ bacağında tendonlarının bir hayli ağrıdını söyledi. Yarış komitesinin Slovenyada gece dışarıda fazla kalmamaları yönünde uyarı yaptıkları Berk Monte Grappa sonrası idiği Pieve Nehri yatağında tüm gece boyunca uyuyup dinlenerek güç topladı. Şimdi istikamet Slovakya ile Polonya arasında sırtını Karpatlara yaslayan High Tatras sıra dağları!

Bu arada #TCRno5cap250 İsmail ve Yusuf ikilii de hâlâ CP2 noktası, Monte Grappa zirvesine ulaşmaya çalışıyorlar; bulundukları konum ise geçtiğimiz seneki yarışın uğradığı şehirlerden bizi: Bolzano ki, burada şiddetli yağmur altında pedallayan #TCRno4s145 Sertaç lastik patlağı da eklenince yağmura zor anlar yaşamıştı.

 

 

 

Snack time #tcrno5 #tcrno5cap75 #tcrno5cap26

James Mark Hayden (@jamesmarkhayden)’in paylaştığı bir gönderi ()

Gelelim yarış liderlerine: #TCRno5cap26 Björn Lenhard‘dan sadece 30 dakika sonra CP3 kontrol noktası High Tatras zirvesine gelen #TCRno5cap75 James Hayden çok değil gün ağarmadan Lenhard’ı dostane bir şekilde yakaladı. Yarışı başabaş götüren ikili benzin istasyonunda birlikte mola verip aynı anda pedallamaya başlasalar da bir sonraki kontrol noktası Romanyanın uzun ince bir yolu Transfăgărășan kaçış yoluna uzanan rotaları farklı; haliyle şu anda yarışı James Hayden önde götürüyor.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.