#TCRno5 6. Gün: Şaşırdım Yolum Kaybolsam da Sana Gelirim

Yarış liderliğini dostane bir benzinlik molası sonrasında #TCRno5cap27 Björn Lenhard’dan alan #TCRno5cap75 James Hayden Romanyana, Karpatlardan Batıya son kaçış Transfăgărășan dağ geçidine doğru pedallarken bizim Derdi Yoklar ne alemde peki?

 

#TCRNo5cap075 James Hayden on the final climb to @apidura CP4 #dressliveride #apidura #GoTheDistance  #LezyneGPS 📷 @camillejmcmillan

The Transcontinental (@thetranscontinental)’in paylaştığı bir gönderi ()

 

#TCRno5cap171 Berk the Sakallı “ben böyle aşk görmedim” dercesine ayılıp bayılıp yalaklardan yalaklara pedalladığı Monte Grappa geçidi sonrası yönünü geçen seneden de tanıdık gelen Slovenya yoluna doğru çevirmişti. Hava sıcaklığının 40 dereceye (hissedilen değil tabii ki) ulaştığı gündüz vakti motoru hararet yapan Berkello gündüz dinlenip gece kendisi yarasa moduna alıp gece karanlığında yol almaya karar verdi.

 

Dün High Tatras sıra dağlarına konuşlu CP3 kontrol noktasına 750 km kadar yolu olmasına karşın Slovenyaya girer girmez Alp Sıra dağlarını geride bırakınca kendini düzlüğe atmasıyla birlikte yolu yarıladı bile! Sahaba karşı GPS cihazının azizliğine uğrayıp önceden planlanan rotasından sapsa da yolu doğrultarak pedal pedal Macaristana doğru yaklaşıyor. Berkin yarıştaki 6. günü geride kalırken 24150 mt irtifa tırmandığını belirtelim: 

2 Ağustos 22:18 – 3 Ağustos 21:57
Takip/ Rota: 244.0 / 273.2 km
İrtifa kazanımı: 2876.9 m
Hareketli zaman: 12.9 saat, 21.2 km/h

#TCRno5cap250 İsmail ve Yusuf ikilisi de CP2 kontrol noktasına ulaşsalar da hâlâ önlerinde devasa bir Monte Grappa tırmanışı var ki, anca yarılamış durumdalar. İkili güle oynaya sponsorlarını memnun ede ede pedallıyor. 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.