#TCRno5 7. Gün: Kaldırın Duvarları Yıkın Gitsin Hepsini

Slovenya sınırları içinde yeni hiçbir şey yok: Dün yarışçıların bildirmesi üzerine Macaristan sınırına Tuna Nehrine paralel devam eden yolun araç sürücülerinden kaynaklı tehlikeli olması yüzünden yasaklanmasıyla birlikte yolunu değiştiren #TCRno5cap171 Berk the Sakallı kısa bir süreliğine kayboldu!

Berkin 12 saat boyunca dinlenmeye çekildiği otel… Yerde Türk Halısı, üst katta piyano, yerlerde mermer tozundan fayanslar, ahşap duvar kaplamaları… Otantiklik bu olsa gerek!

 

Uzun bir süre boyunca GPS ve telefonu çekmeyen, suyu ve yiyeceği biten, doğru düzgün dinlenemeyen Berk umutsuzluk içinde sefalete doğru pedallarken karşısına çıkan eski ve metruk bir otele sığınarak moral bozukluğunu üzerinden atmak için dinlenmeye çekildi. İyi de yaptı; zira kaybettiğimiz değerlerden, The Transcontinental Race kurucusu Mike Hall hep şöyle derdi her yarış öncesi bilgilendirmede:

“Umutsuzluğa düşüp yılacaksınız, çok yorulup vazgeçeceksiniz; ancak sağlıklı karar almak için geceyi devirip sabahı bekleyin dinlenerek. Yeni bir gün yepyeni doğru kararlar için bir fırsattır.”

Bugün ise daha sağlıklı bir şekilde pedallamaya başlayan Berk Macaristan sınırına, yani Eski Sovyetlerin egemenliğinin sürdüğü Demir Perde / Demir Duvarın içine doğru ilerliyor; dün High Tatras dağ geçidine konuşlu CP3 noktasına doğru kalan 350 km’den bugün bir 100 km azalmış durumda.

 

Bulduğun yerde yatacaksın ama öncesinde telefonunu şarja takacaksın!

#TCRno5cap6 Stuart James’in Monte Grappa eteklerinde yarışı bıraktığını ekleyip dedik ama kendisi aslan gibi pedallıyor şu anda! İngiliz vatandaşı olup da Türkiye adına pedallayacak çeviren Stuart kardeşimsin! 

#TCRno5cap250 İsmail ve Yusuftan bahsedelim: İkili hâlâ İtalya sınırından çıkabilmiş değil, bugün ya Slovenyaya girer ya da İtalyada geceyi geçirirler. 

 

Transfăgărășan summit tunnel. It’s very Romanian up there! #TCRNo5 📷 @camillejmcmillan 🗻 @apidura 🚲 #TCRNo5cap060

The Transcontinental (@thetranscontinental)’in paylaştığı bir gönderi ()

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.