#TCRno5 12. Gün Yollar Pedallanarak Aşınır Be Gülüm

#TCRno5cap171 Berk the Sakallı sonunda başardı! Tamam yarış henüz bitmiş değil ancak kendisini son güne dek motive edecek şekilde tüm kontrol noktalarından geçmeyi başardı!

Dağları aşıp da nazlı yarin yanağına yaklaşırken sadece sevda ve özlem karın doyurmuyor, vegan olunca da bulduğun her şey yenilmiyor! Ye kürküm ye!

Dün akşam üzeri saatlerinden gece yarısına dek durmadan son kontrol noktası Transfăgărășan dağ geçidine doğru pedalladı; uykuya yenik düşen Berk sabaha dek dinlendikten sonra günün ilk ışıklarıyla birlikte yeniden sele üzeri yaşam formuna geri döndü ve kontrol noktasına ulaşıp zorunlu parkuru pedallamaya başladı. Berkin şu andaki tek sıkıntısı inişte uçup giden rüzgar ceketi!

Geraardsbergen kasabasından Transfăgărășan dağ geçidine dek neredeyse 3000 km pedallayan, 38000 metre arşa yükselen, Brevet Kartında şimdi dört damga bulunan Berkellonun bitiş partisine yetişmek için önünde dört günden az bir süre var! Bekle bizi Meteora! 

Öyle aldım bisikleti bastım pedala çıktım yola olmuyor ne yazı ki! Aerobar gidonların arasındaki yazılar yol duası değil tabii ki, uzun uzadıya çalışılan yol ve rota bilgileri.

#TCRno5cap250 İsmail ve Yusuf ikilisi ise hâlâ bıraktığımız yerde: Dayanılmaz acılar (bel, sırt, omuz, kasık, el) içindeki ikili Slovakya ile Polonya arasındaki doğal sınırı oluşturan High Tatras dağ geçidine neredeyse (50 km) vardılar.

2 comments

  • Berk’i trackleaders’dan saat saat takip etsem de sizin yazılarınız sayesinde neler yaşadığından haberim oluyor. İyiki yazıyorsunuz. teşekkürler.

    • Teşekkür ederiz Pınar hanım. Biz de kalbi Egede kalanlar olarak (İzmir de, İtalya da bir) bisikletli ulaşım ve kent belleği adına gelişmeleri sizden takip ediyoruz. Berkelloya gelince, şimdi bilgisayar başında yeni rotasını planlıyor, kapanan yollar, hava durumu vs yüzünden.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.