#Giro101tr 4. Etap: Catania → Caltagirone, 198 km

Paranın konuştuğu gereksiz bir İsrail macerası sonrası Giro artık evine döndü; henüz çizmeye ayak basamasak da en azından ucundayız…

Etna Dağının gölgesine kurulu Catania → Caltagirone kentleri boyunca Sicilya Adasının güzellikleri bize eşlik edecek. Dalgalı bir profile sahip 198km uzunluğundaki 4. etabın sonu bahar klasikleri misali.

Giro101 4. Etap profili: İnişlerim Çıkışlarım…

Kudüsten Necef Çölünü aşıp Kızıldenize dek inen düzlüklerde pedal çevirip aktif dinlenmeye alışan peloton Giro’nun asıl yüzüyle çizmede karşılaşacak. Gün boyu dalgalı profilde pedallamak bacakları Giro’nun meşhur acımasızlığıyla erken tanıştırsa da asıl güzellik etabın sonunda: Labirentten farksız şehir içine geçilecek 10km bir yana son 1km’de %9 gibi bir eğimle mücadele edip zafere uzanmak zor olacak.

 

Giro101 4. Etabın sonu Ardennes Classics fırlamış gibi adeta!

198km uzunluğundaki etap gerek dalgalı profili gerekse Caltagirone kentinin kalbine uzanan son 1km’deki insafsız sert tırmanışıyla Ardennes Klasiklerinden esinlenmiş gibi. Etna Dağına dek sprinter pedalların dinlenme günü sürebilir, gün puncheur pedalların günü!

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.