Giro102 3. Etap: Vinci → Orbetello, 220km

Dünkü etapta neler olmuştu?

Yağmurla başlayan 2. etabın sonunda tahmin ettiğimiz gibi değil ayan beyan ortada olan toplu sprint mücadelesinde Belçika Şimendifer İdaresi Deceuninck – Quick Step ne yazık ki Alman Panzerleri Bora-Hansgrohe tarafından durduruldu, dize getirilen Elia Viviani tricolore mayosuyla zafer açlığını bugün dindirme hayalleri kuradursun zaferin adı Pascal Ackermann!

Giro102 2. Etap zaferi Pascal Ackermannın! Bu, 25 yaşındaki Alman pedalın ilk Giro etap zaferi.

 

Etabın öne çıkan anları

Gelelim bugünkü etaba

Ölümünün 500. yılında icatları zamana meydan okuyan deha Leonardo Da Vincinin doğduğu topraklardan, Vinci kentinden başlayan 220km uzunluğundaki 3. Etap Tiren Denizi kıyılarına, Toskana bölgesinin incisi Orbetello kentinde sona eriyor.

Giro102 3. Etap Profili: 220km uzunluğundaki etabın yalancı düzlükleri bizi bitiş çizgisine dek götürecek gibi.

Yalancı düzlüklerle bezeli 3. Etap dalgalı bir profile sahip. Günün tek tırmanışı Cat4 sınıfı L’Apparita sonrası 38km boyunca bir düzlük var, ta ki bitiş çizgisine dek. Tiren Denizine çıkıntı yapan Orbetello Yarımadasını ana karaya bağlayan köpriyü geçer geçmez bitiş çizgisinde sprinter pedalların istikrarlı mücadelesini izleyeceğiz.

Dünün kaybedeni Belçika Şimendifer İdaresi Deceuninck – Quick Step makinisti Elia Viviani bayağı saldırgan olsa da zafer için rakipleri de bir o kadar dişli. Primož Roglič kazaya karışmazsa gün sonu yine Maglia Rosa sahibi olarak öpücüklere boğulup şampanyayı patlatacak.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.