Giro102 4. Etap: Orbetello → Frascati, 235km

Dünkü etapta neler olmuştu?

Belçika Şimendifer İdaresi Deceuninck – Quick Step takımının zafere aç Tricolore pedalı Elia Vivianinin 220km uzunluğundaki etabın toplu sprint mücadelesinin son metrelerinde dünün kazananı Pascal Ackermannın tekerinde bir tam şerit değiştirerek Trek-Segafredo takımının İtalyan pedalı Matteo Moschettinin önüne kırıp, farkında olsun olmasın, pedal kesmesine, sola sıkışmasına neden olunca etabı kazansa da diskalifiye edildi. Ancak bu karar sadece etap için geçerli; Viviane hâlâ Giroda. Fernando Gaviria ise birinci ilan edildi.

 

 

4. Etap hakkında konuşacak olursak

Orbetello → Frascati arasında pedallanacak 4. etap 235km uzunluğunda. Tiren Denizinden hafif içeriye doğru meyledip gezelim görelim sele üzerinde azıcık dinlenelim, ekran başındakileri de esnetip uykusunu getirelim tadında pedallanacak etap Romanın eteğine sığınmış Frascati yazlık kasabasında sona erecek.

Giro102 4. Etap adeta bir Fikret Kızılok şarkısı gibi “İnişlerim Çıkışlarım” diyor.

Dalgalı bir profile sahip etabın sonu ise bahar klasiklerine yaraşır şıklıkta: Baş döndürücü güzellikle hafif içimli, fark etmeden benim oluyorsun dedirten beyaz şaraplarıyla meşhur Roma manzaralı bayırlarıyla Frascati kasabasına uzanan son 2,5km hafif tırmanışıyla puncheur pedalların zafer düşlerini süsleyecek.

Giro102 4. Etabın Frascati kasabası göbeğinde ki bitiş çizgisine uzanan tırmanış ve öncesindeki iniş eğimiyle olsun trafik düzenlemesiyle olsun sprint trenlerinin oluşmasını zora sokacak gibi; puncehur pedallara gün doğsa da bitiş çizgisinin önü bahar gibi 6,5mt genişliğinde…

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.