Giro102 10. Etap: Ravenna → Modena, 145km

Zamana karşı etabında zaman su gibi aktı geçti!

San Marino mikrodevletinin zirvesinde sona eren çetin hava şartları altında pedallanan 34.8km uzunluğundaki yokuş zamana karşı etabında zafere kartal misali uçan isim Lotto-Visma takımının Sleoven pedalı Primož Roglič! Bu kendisinin açılış etabıyla birlikte ikinci zaferi!

Etabın geniş özeti

 

Başlangıçtan itibaren yağmurun egemen olduğu etapta yer yer güneş açsa da genel klasman favorileri sağanak altında ve ıslak yollarda risk almaktan çekinmeden pedalladılar. Etabın iki favorisinden birisi Lotto-Soudal takımından Victor Campenaerts esas yokuş başlangıcıda yaşadığı mekanik sorun yüzünden zaferi bir diğer favori olan Rogliče istemeden de olsa hediye ederken bayağı üzgündü.

Genel klasmanda farkların kapandığı Roglič, Nibali, Mollema ve Jungels gibi başat favorilerin zaman kazandığı bir etap oldu. Roglič 52 dakika altında tamamlasa da bu zaman maglia Rosayı sırtına geçirmesi için yeterli olmadı. Dinlenme gününe pempeler içinde girecen isim yeniden UAE-Team Emirates takımının genç İtalyan pedalı Velerio Conti.

 

Şanslısın yine Conti: Pembeler içinde bir gün daha!

 

Dinlenme günü sonrası pelotonu düz bir etap bekliyor

Orta İtalyadan Tiren Denizine, buradan da Adriyatik kıyılarına uzandığımız turistik geziler geride kalırken mücadele dolu 9 gün sonra yeniden başladığımız yerdeyiz. Bologna kendine komşu Ravenna → Modena kentleri arasında pedallanacak 10. etap baştan sona dümdüz; şifa niyetine bir çıkıntı bile yok 145km boyunca; misket yuvarlasan bitiş çizgisinden geçer, o kadar.

Giro102 10. Etap: Pelotonu düz ovada avlarlar

9. etabın yorgunluğu dinlenme gününde geçmediyse bugünkü etapta geçer artık, düz profildeki etap sele üzeri aktif dinlenme günü olarak tasarlanmış. Bugün ve yarın sprinter pedalların günü, sonrası Ahmed Arifin dediği gibi hesap dağlarda görülecek.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.